Вітамін D – це захисник нашого організму. Він безпосередньо впливає на здоров’я, оскільки відповідає за здатність людини протистояти всіляким хворобам. Саме тому важливо стежити, щоб цього вітаміну завжди вистачало.

Коли організму не дістає вітаміну D, він сигналізує нам про це, але, на жаль, іноді ці прояви можна не помітити або списати на щось інше, кажуть лікарі. Вони склали список з шести основних показників, за якими можна запідозрити брак цього вітаміну.

Отже, шість ознак, за якими можна зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну D:

  • болі в кістках або запалення суглобів;
  • часті застуди, грип, пневмонія та інші інфекційні захворювання;
  • біль в м’язах без великих фізичних навантажень;
  • повільно загоюються рани;
  • випадання волосся;
  • постійне відчуття втоми, пригнічений стан.
Читайте також:  Проблеми при ходьбі , про що це може говорити

Якщо ви виявили у себе один або кілька цих ознак, подумайте, може, насправді вам варто відновити вітамінний баланс. До речі, зробити це зовсім нескладно, кажуть лікарі.

Для поповнення запасів вітаміну D в організмі потрібно переглянути своє харчування, включивши в раціон рибу і морепродукти, яйця і сири, гриби, овес. Одночасно зі зміною харчування варто зайнятися спортом, причому робити зарядку краще на свіжому повітрі. Правда, для цього потрібно вибирати гарний час. Наприклад, бувати на сонці з 10.00 до 16.00 не рекомендується.

Дотримання цих нескладних правил дозволить вам заповнити нестачу вітаміну D. А ось самостійно приймати якісь препарати, що містять його, лікарі не радять: спочатку краще все ж порадитися з фахівцем.

Читайте також:  Онколог назвав 10 ранніх симптомів раку крові