Вважається, що кефір сприяє поліпшенню кишкової мікрофлори і травлення, а також може і зміцнювати імунітет. Але чи так це насправді?

За словами фахівців в області харчування, кефір перевершує навіть натуральні йогурти по різноманітності пробіотиків. Але важливо, щоб кефір був «живим» – йому не повинно бути більше 5-7 днів з моменту виробництва.

Існує переконання в тому, що кефір допомагає пацієнтам, які приймають антибіотики – препарати, відомі своєю здатністю «вбивати» корисну кишкову мікрофлору. Однак користь кефіру в цій справі все ж перебільшена. Експерименти фахівців Джорджтаунського університету показали, що посилено пити кефір при прийомі антибіотиків для захисту кишечника малоефективно, і від тієї ж діареї це не рятує.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

У той же час підтвердилося, що вживання «живого» кефіру з корисними молочнокислими бактеріями сприяє втраті зайвої ваги. Зокрема, дослідження вчених з Швейцарії та Канади з участю 125 чоловіків та жінок з ожирінням продемонструвало: лактобактерії, подібні тим, що містяться в кефірі, ефективно допомагають худнути жінкам. Через 24 тижні експерименту жінки з групи, яка отримувала лактобактерії, жінки , втратили два рази більше зайвих кілограмів.

Крім цього, вчені окремо відзначають роль кефіру в профілактиці алергії. На їхню думку, навіть тим, хто вже страждає від харчових алергічних реакцій, може виявитися корисним почати регулярно пити кефір, так як він здатний зменшувати прояви алергії. Конкретно, як змогли переконатися тайванські наукові фахівці, кефір допомагає страждаючим алергією на курячі яйця. Дослідники встановили, що корисні бактерії, які містяться в кефірі можуть гальмувати механізми, що провокують алергічні реакції.

Читайте також:  Прискоріть метаболізм починаючи зі сніданку – нутриціолог назвав найкращі варіанти

Джерело: МедікФорум