Дослідження показало, що чоловіки сприяють більшому викиду шкідливих речовин в атмосферу, ніж жінки. І це пов’язано зовсім не з тим, що чоловіки частіше працюють на шкідливих виробництвах або володіють ними.

Хто приносить більшу шкоду природі в плані шкідливих викидів – чоловіки чи жінки? Дослідження показало, що представники сильної статі витрачають на 16% більше грошей на покупку товарів, виробництво яких вимагає більшої кількості шкідливих викидів, що викликають глобальне потепління.

Цікаво, що жінки витрачають порівнянну кількість грошей, але набувають менше таких товарів. Найбільша різниця була у витратах чоловіків на бензин і дизельне паливо для автомобілів.

Читайте також:  Чому влітку може сильно випадати волосся

Автори дослідження зі Швеції вважають, що гендерні відмінності в справі формування шкідливих викидів вкрай мало вивчені наукою, але їх необхідно враховувати при розробці дій з подолання кліматичної кризи.

Автори аналізу провели порівняння витрат одиноких чоловіків і жінок у Швеції. Більше половини всіх викидів припадали на витрати чоловіків і жінок на їжу і відпочинок. Якби люди більш активно змінювали м’ясо і молочні продукти на рослинну їжу, а замість автомобілів і літаків користувалися б поїздами, то кількість шкідливих викидів зменшилася б на 40%.

При цьому витрати чоловіків і жінок виглядають дуже стереотипно. Жінки витрачають більше грошей на прикраси, здоров’я і одяг, чоловіки – на бензин, харчування поза домом, алкоголь і тютюн. Результати цього цікавого дослідження публікує журнал Journal for Industrial Ecology.

Читайте також:  Як зміцнити слабкі та ламкі нігті в домашніх умовах: поради дерматолога