Більше фізичної активності та скорочення часу перед телевізором пов’язані з значно меншим ризиком розвитку обструктивного апное сну (ОАС), згідно з новим дослідженням, опублікованим в European Respiratory Journal. Це перше дослідження, в якому одночасно оцінюється фізична активність і малорухливий спосіб життя щодо ризику ОАС.

Дослідження очолював Тяньї Хуанг, доцент і молодший епідеміолог в Гарвардській медичній школі, США. Щоб з’ясувати, чи збільшує менша фізична активність і більш сидячий спосіб життя ризик ОАС, професор Хуанг і його колеги проаналізували дані про стан здоров’я понад 138 тис. чоловіків і жінок в США, у яких на початку дослідження не було клінічно діагностованого ОАС. До кінця спостереження, яке тривало 10-18 років, у 8,7 тис.приватників було діагностовано ОАС.

Вчені порівняли людей, які дві години на тиждень ходили в середньому темпі, і людей, які бігали три години на тиждень. У останніх ризик розвитку ОАС був нижче на 54%. У людей, які проводять більше чотирьох годин на день сидячи перед телевізором, ризик ОАС був на 78% вище, ніж у людей, менше дивилися телевізор. При цьому сидячий спосіб життя в цілому збільшував ризик на 49%.