Чай люблять багато. Він має масу корисних властивостей – серед них зменшення запалення, зниження ризику серцевих і хронічних захворювань, рівня цукру в крові. Однак не варто забувати, що вживання цього напою може мати і негативні наслідки.

Порушення біоритмів

Чорний, білий і зелений чай містять в середньому від 14 до 61 мг кофеїну на порцію. Хоча це і менше, ніж в чашці кави (близько 96 мг), цієї кількості достатньо, щоб порушити так звані “циркадні ритми” – біологічний годинник людини. Якщо випити занадто багато чаю з кофеїном вдень або ввечері, це може змістити графік сну, що також призведе до порушення циркадних ритмів. В результаті все може спровокувати серцево-судинні проблеми, збільшення ваги і ослаблення імунної системи. Тому в другій половині дня краще пити трав’яні чаї, в яких немає кофеїну.

Читайте також:  Який овоч особливо корисний для печінки?

Ризик раку стравоходу

Є дані, що при вживанні гарячих напоїв збільшується ризик розвитку такого небезпечного захворювання, як рак стравоходу. Так, згідно з дослідженням, опублікованим в науковому журналі BMJ, ймовірність виникнення плоскоклітинного раку стравоходу виявлялася більше у тих, хто пив дуже гарячий чай, а не теплий. Є й інші дослідження, які показують, що занадто гарячі напої викликають стійке пошкодження стравоходу.

Розвиток анемії

Ряд досліджень вчених показує, що біоактивні компоненти чаю – таніни – зменшують засвоєння заліза, що може стати причиною розвитку анемії. Так, згідно з дослідженням пакистанських вчених, опублікованим на порталі PubMed, чорний, так і зелений чай обмежують біодоступність заліза до 94%.

Читайте також:  5 продуктів, які їдять найдовговічніші люди у світі

Зневоднення

Чорний і зелений чай мають сечогінну дію. Хоча цей напій іноді рекомендують пити при затримці рідини в організмі, іноді він здатний привести до зневоднення. Згідно з доповіддю the Pharma Innovation Journal, сечогінні властивості чаю можуть призвести до дисбалансу електролітів. У цей стані можуть виникнути млявість, прискорене або нерегулярне серцебиття і сильні головні болі.

Шлунково-кишкові розлади

Теофілін, що міститься в чаї, згідно зі звітом Міжнародного агентства з вивчення раку, може привести до шлунково-кишкових розладів. Так що тим, хто має проблеми зі шлунком, слід стежити за своїм самопочуттям: можливо, в них виявиться винен чай, пише EatThisEatThat.

Читайте також:  Чи може сидяча робота приводити до каменів у нирках: пояснює лікар

Звичайно не обов’язково, що доведеться зіткнутися з подібними наслідками-але їх варто мати на увазі, особливо тим, хто любить цей напій.