Вживання декількох чашок кави щодня може бути пов’язано з більш низьким ризиком розвитку раку простати. Такий висновок був зроблений в рамках аналізу об’єднаних даних, опублікованого в журналі BMJ. Результати показують, що кожна додаткова чашка кави знижує відносний ризик майже на 1%.

Вчені розглянули наявні бази даних з когортних досліджень, опублікованих до Вересня 2020 року. Вони об’єднали дані з 16 досліджень. Максимальний рівень споживання коливався від 2 до 9 і більше чашок на день; найнижчий від нуля до менше 2 чашок на день. В цілому були використані дані більше мільйона чоловіків з різних країн, з них 57,7 тис. зіткнулися з раком простати.

Читайте також:  Мозок навчається новому просто уві сні

У порівнянні з найнижчим споживанням кави, чоловіки, які споживали її максимально, отримували зниження ризику раку простати на 9%. І кожна додаткова щоденна чашка була пов’язана зі зниженням ризику на 1%.

Подальше уточнення аналізу показало, що в порівнянні з найнижчим споживанням максимальне було пов’язано з на 7% меншим ризиком локалізованого раку простати і з меншим на 12-16% ризиком розвитку прогресуючого і смертельного раку простати.