Подружжю з різними інтересами треба проводити відпустку порізно, вважає бізнес-психолог Вероніка Кромбергер. У розмові вона назвала інші способи повноцінно відпочити і розслабитися.

Кромбергер переконана, що кожній людині регулярно потрібний не лише моральний відпочинок зі зміною обстановки, а й фізичний. «Якщо ви любите природу та свіже повітря, але розслабленню в лісі віддали перевагу копанню грядок на дачі, — ви не відпочинете. Під час відпустки слід забути про будь-яку роботу. У тому числі й про підгортання грядок», — каже психолог.

Також під час відпустки необхідно відключити робочі чати, щоб не читати повідомлення колег і, тим більше, не відповідати на них. Якщо цього не зробити, на її думку, напруження та роздратування зашкалюватимуть, і про нормальний відпочинок доведеться забути.

Щоб вас не турбували під час відпустки, попередьте колег якомога раніше та дайте докладні та вичерпні інструкції на час своєї відсутності. Якщо ви керівник, пропрацюйте варіант передачі відповідальності другій особі компанії, яка зможе приймати рішення за вас. Проговоріть список із двох-трьох термінових ситуацій, у яких вас можна турбувати

Перед відпусткою вона закликала спланувати заходи, які справді подобаються людині. «Якщо вам подобається проводити час на природі та співати пісні біля багаття, то навіщо ходити у відпустці музеями? – Коментує Кромбергер. — Однак іноді корінь проблеми полягає в тому, що партнер вважає за краще проводити час інакше, ніж ви».

У такій ситуації психолог рекомендує проводити відпустку порізно. Якщо відпочинок припаде на радість кожному з подружжя, то він зробить стосунки ще більш щасливими та гармонійними, вважає вона.

Для справжнього розвантаження потрібно зняти з себе відповідальність за ухвалення складних рішень: куди їхати, що робити, що забронювати, каже Кромбергер. Ці питання краще вирішити до початку відпустки, щоб позбавити себе зайвих думок.

Ідеальна відпустка має бути регулярною і тривалою, наполягає психолог. За її словами, він має тривати щонайменше три тижні на рік. «Ви повинні відпочивати хоча б десять днів узимку і стільки ж улітку, — наголосила вона. — Позитивний вплив спорту та правильного харчування знижується, якщо людина відпочиває мало та нерегулярно».

Джерело: Lenta