Вважається, що батьківщина бананів – це Китай та Індія. Довгий час саме там вони вважалися за священні продукти. Сьогодні це просто відмінний варіант перекусу.

Банани відрізняються тим, що до їх складу входить безліч легко засвоюваних організмом та різноманітних поживних речовин, мінеральних солей, вітамінів.

Містять банани тонізуючий елемент ефедрин. Для такого тонізуючого ефекту достатньо буде з’їдати всього один-два банани на день.

Крім того, банани використовують для лікування хвороб шлунка. Наприклад, призначають їх при проносах, виразковому коліті, ентерит, дивертикуліт, проблемах з печінкою, нефриті, сечокам’яної хвороби, стоматитах.

Відомо, що банани мають заспокійливу та протисудомну дію при епілепсії та істерії. Вживають їх також як ліки від імпотенції. А людям з гіпертонією та атеросклерозом їх рекомендують їсти у розвантажувальні дні, якщо їм важко переносити голод.

Фахівці не радять їсти банани натщесерце і запивати їх водою. Крім того, вони перетравлюються повільно, тому їх потрібно вживати невеликими порціями і добре перед цим пережовувати. Не можна банани при тромбофлебітах, варикозному розширенні вен, при перенесених інсульті та інфаркті, при підвищеній кислотності шлункового соку.