Прості рекомендації, які допоможуть легше пережити хворобу.

Грип – вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Він приходить до нас практично щороку, здавалося б, медицині про нього відомо все, і, напевно, вже підібрані ліки, які ефективно виліковують хворобу раз і назавжди. Це правда лише частково. Ліки дійсно є, але вони дуже дорогі, мають побічні дії і застосовуються тільки в разі дуже важких проявів хвороби. Здебільшого лікування зводиться до того, щоб організм мобілізував в собі сили для самостійної перемоги над вірусною інфекцією.

Ізоляція і спокій

У зв’язку з тим, що грип поширюється досить легко, побережіть здорових людей. Спробувати перенести хворобу на ногах – це не героїзм, а жорстокість по відношенню до оточуючих. І, до речі, марлеві пов’язки на обличчі зовсім не є скільки-небудь серйозною перешкодою для вірусу. Добре, якщо вони будуть знаком для людей, що варто триматися від вас подалі. До того ж, вірус грипу пошкоджує не тільки слизові оболонки носа і рота. Він впливає також на нервову і кровоносну систему, що загрожує серйозними ускладненнями. Не переносіть хворобу на ногах. Побережіть себе.

Більше рідини

Не важливо, що ви п’єте. Звичайно, ми не пропонуємо налягати на алкоголь, але чай, морс, вода, газована вода і мінералка – це все те, що допомагає виводити токсини з організму. Пийте більше, ніж потрібно! Наливайте собі нову чашку, як тільки вона спорожніє. Токсини будуть виходити з вас, і організм буде мати більше сил, щоб перемогти інфекцію.

Зволоження слизових

Це підтримка в порядку захисних бар’єрів від інших інфекцій. Для цього оптимальний розчин солі, він же фізіологічний розчин. Найпростіший і дешевий спосіб-розчинити третину чайної ложки солі в склянці теплої води. Туди ж можна додати трохи соди. Такий розчин не подразнює слизові оболонки і прекрасно справляється з їх зволоженням. Для цих же цілей можна придбати фізрозчин в аптеці або інші засоби для зволоження носа. Ефект буде той же, але це буде набагато дорожче. Для полоскання носа можна використовувати невеликий чайничок, піпетку або невелику гумову грушу. Для полоскання горла застосовувати старовинний дідівський метод полоскання.

Вологість повітря має значення

Краще буде, якщо вона стане трохи вище звичайної. Для цього достатньо придбати заводський зволожувач повітря або тримати на батареї в кімнаті вологі шматки тканини.

Зверніть увагу на жарознижуючі

Якщо ваша температура не перевищує 38,5, не приймайте їх зовсім. Ваш організм мобілізувався на боротьбу з інфекцією, і не варто йому заважати. Якщо температура вище, ви можете збивати жар за допомогою засобів на основі парацетамолу. Застосування ацетилсаліцилової кислоти протипоказано. Вона може стати причиною деяких серйозних ускладнень.

Не бійтеся схуднути

Відмовтеся від жирного, смаженого і їжі, яка важко перетравлюється. Не перевантажуйте свій організм. Йому потрібні сили на боротьбу з хворобою, а не на перетравлення їжі. Легке харчування, можливо, навіть короткострокова відмова від прийому їжі принесуть більше користі. Головне, не забувати про рідину!