Багато людей відчувають тривогу і справжній стрес, коли їх просять виступити з промовою перед маленькою аудиторією.

При цьому більшість з нас мріють бути почутими, стати впевненими в собі, успішними людьми, але нам легше висловитися в мережі Інтернет на якомусь форумі, ніж в живу перед натовпом.

Вчені давно приділяють увагу цьому страху в своїх експериментах, проте не існує єдиної теорії про те, як позбавитися від нього, враховуючи, як багато людей схильні до цього страху.

Фахівці нещодавно змогли визначити, що хитрість полягає в тому, щоб «прищеплювати» проти «найгіршого сценарію» і готуватися до боротьби. В експеримент вчені включили повний перелік конкретних побоювань людини, які приходять разом з занепокоєнням при виступі перед аудиторією.

Читайте також:  Як зрозуміти, що виникло небезпечне харчове отруєння

Якщо ви хочете позбутися від цього страху, то вам необхідно подати найгірший сценарій вашого виступу, пропустити його через себе і впоратися з ним, зрозумівши, що наслідки мінімальні.

Ви повинні пам’ятати, що люди навряд чи будуть вас менше поважати, якщо у вас погано поставлена мова, адже вони розуміють, що ви не майстерний оратор, а трохи тривоги перед виступом — це нормальне почуття, а цей адреналін можна впустити в потрібне русло, допомогти собі, а не погубити.

Джерело: med-heal