Якщо сперматозоїдів в еякуляті чоловіка мало, стати батьком йому буде дуже і дуже складно. Є цілий ряд факторів, що негативно впливають на кількість сперматозоїдів, і про деякі з них відомо далеко не всім.

Гарячий душ

Гарячий душ або ванна з гарячою водою протягом 30 хвилин зменшують кількість сперматозоїдів. Вся справа в тому, що для нормального виробництва сперматозоїдів потрібно, щоб температура в мошонці була нижче, ніж температура тіла, а в гарячій ванні мошонка нагрівається.

Ноутбук

Звичка класти ноутбук на коліна теж призводить до поступового підвищення температури тіла в області мошонки. Вважається також, що електромагнітне поле, яке генерується ноутбуком, а також сигнали Wi-Fi можуть негативно впливати на якість сперматозоїдів.

Телевізор

Є думка, що чоловіки, які витрачають на перегляд телевізора більше 20 годин на тиждень, мають на 50% менше сперматозоїдів у порівнянні з тими, хто не дивиться телевізор взагалі. Справа, мабуть, в тому, що сидячий спосіб життя шкідливий як для здоров’я, так і для фертильності чоловіків.

Харчування

Західна дієта руйнівна для чоловічої фертильності – про це свідчать численні дослідження. Любов до піци, гамбургерів і консервам зменшує кількість сперматозоїдів. А ось середземноморська дієта відома своєю здатністю позитивно впливати на чоловіче здоров’я. Чоловікам рекомендується їсти побільше овочів, фруктів, морепродуктів і оливкової олії.

Забруднене повітря

Вдихання занадто великого обсягу забрудненого повітря призводить до підвищеної концентрації вільних радикалів у крові. Це знижує якість сперматозоїдів навіть у виключно фертильних чоловіків.

Джерело: news.am