Професор Лорна Харріс разом з командою фахівців з Ексетерського Університету в Англії провели дослідження, яке допомогло створити метод призупинення процесу старіння.

Спосіб базується на зміні сплайсингу матричної РНК з допомогою рослинного з’єднання ресвератола.

Під час клінічних експериментів автори роботи випробували рослинний фенол ресвератролу і його різні аналоги на культурі старих клітин людини — фібробласти.

Було встановлено, що дані сполуки впливають на роботу факторів-сплайсингу, нормалізує процес дозрівання мРНК. Також зменшувалася кількість біомаркерів старіння і цитокінів — це молекули, які викликають різні запалення в нашому організмі. В результаті експерименту у фібробластів відновився цикл ділення і збільшився розмір теломер.

Автори впевнені, що способи впливу вікової терапії, які були створені на базі роботи рослинних фенолів, зможуть допомогти при розвитку таких вікових захворювань, як хвороба Паркінсона і Альцгеймера, а також при розвитку онкології.

Ресвератрол входить до складу таких продуктів харчування, як шкірка винограду, різних фруктів, какао, горіхах і в червоному вині.

Джерело: medheal