Професор Лорна Харріс разом з командою фахівців з Ексетерського Університету в Англії провели дослідження, яке допомогло створити метод призупинення процесу старіння.

Спосіб базується на зміні сплайсингу матричної РНК з допомогою рослинного з’єднання ресвератола.

Під час клінічних експериментів автори роботи випробували рослинний фенол ресвератролу і його різні аналоги на культурі старих клітин людини — фібробласти.

Було встановлено, що дані сполуки впливають на роботу факторів-сплайсингу, нормалізує процес дозрівання мРНК. Також зменшувалася кількість біомаркерів старіння і цитокінів — це молекули, які викликають різні запалення в нашому організмі. В результаті експерименту у фібробластів відновився цикл ділення і збільшився розмір теломер.

Читайте також:  Нейробіолог пояснила, чому популярний продукт шкідливий для мозку

Автори впевнені, що способи впливу вікової терапії, які були створені на базі роботи рослинних фенолів, зможуть допомогти при розвитку таких вікових захворювань, як хвороба Паркінсона і Альцгеймера, а також при розвитку онкології.

Ресвератрол входить до складу таких продуктів харчування, як шкірка винограду, різних фруктів, какао, горіхах і в червоному вині.

Джерело: medheal

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News