Лікарі заявляють, що певний колір очей таїть в собі ризики розвитку конкретних захворювань. У їхньому списку меланома, алкоголізм, катаракта і вікові недуги.

Дослідження показали, що блакитноокі люди мають більше ризиків розвитку агресивної меланоми. З цієї причини носії такого кольору очей повинні краще захищати свою шкіру від сонця.

За результатами роботи, проведеної в 2001 році, Блакитноокі частіше впадають в залежність від алкоголю, ніж темноокі. Що стосується останніх, то вони частіше звикають до психоактивних і наркотичних речовин.

Шість років тому Американське товариство болю представило результати своєї роботи, згідно з якими світлоокі жінки краще переносять біль під час пологів і після них, а темноокі схильні до різних страхів і поводяться більш неспокійно.

Читайте також:  Вчені спростували користь помірного вживання алкоголю

Також встановлено, що серед останніх менше людей, які страждають від вікових захворювань. У людей зі світлими очима вище ризик появи дегенерації жовтої плями, що призводить до втрати зору після 60 років.

А кароокі, навпаки, більш схильні до розвитку катаракти. У пацієнтів з темними очима рідше фіксують втрату слуху, що пояснюється більшою кількістю меланіну у внутрішньому вусі. Пігмент захищає не тільки шкіру, волосся і очі, але і органи слуху. Однак серед таких людей багато тих, хто хворіє вітіліго, на відміну від блакитнооких.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News