Ні для кого не секрет, що цистит є одним з найпоширеніших захворювань слабкої статі. Профілактика циститу у жінок складається з дотримання ряду правил, дотримуючись яких вам легко вдасться уникнути цього цього неприємного досвіду.

Така проблема як цистит у жінок може з’явитися в будь-якому віці. Статистика говорить про те, що ознаки циститу виникають хоча б раз у житті у кожної четвертої представниці прекрасної статі, а кожна восьма жінка стоїчно терпить загострення хронічного циститу протягом багатьох років.

Більшість з них підхоплюють цистит після переохолодження. Тому одна з основних заповідей профілактики циститу – уникайте переохолодження!

Ось зізнайтеся собі чесно, скільки разів ви нехтували порадою не сидіти на холодній підлозі? А адже для виникнення хвороби достатньо 20 хвилин сидіння на холодному бетоні.

Цистит: перші причини захворювання

Мало хто знає, що причиною циститу можуть бути будь-які хронічні захворювання. Будь-яке вогнище хронічного запалення незалежно від його локалізації (будь то навіть запалення ясен!) створює прекрасні умови для запальних процесів в інших органах і системах, у тому числі – в стінках сечового міхура.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Нерідко причиною хвороби є неправильне харчування, перманентні стреси, сидяча робота або навіть незручний одяг.

Також часто захворювання виникає внаслідок інфекційних захворювань сечостатевої системи: хламідії, гонококи і герпес – реальні причини циститу.

Виходячи з вищесказаного, основну пораду, яку можна дати жінкам – вести здоровий спосіб життя. А якщо бути більш конкретним, то ось вам кілька порад, які допоможуть уникнути хвороби і навіть запобігти цистит на ранніх стадіях.

Профілактика циститу: 5 дієвих способів уникнути захворювання

профілактика циститу

1. Інтимна гігієна. Часто причиною циститу у жінок стає банальне недотримання правил гігієни. Після дефекації підтиратися потрібно убік від статевих органів, а не до них. Обов’язково підмиватися не менше 2-х разів на день. Використовувати шампуні і гелі з нейтральним рівнем PH. Про те, щоб регулярно чистити зуби і користуватися засобами захисту під час статевого акту і говорити нічого.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

2. Уникайте переохолоджень. Особливо переохолоджень поперекової і тазостегнової областей. Не сидіть довго на бетонних або металевих поверхнях і одягайте теплий й довгий верхній одяг у холодну пору року.

3. Не сидіть на одному місці більше 4-х годин. Вставайте з офісного крісла хоча-б кілька разів на день. Пройдіться небагато, зробіть пару-трійку присідань, нахилів або просто покачайте стегнами з боку в бік. Також важливо вчасно спорожняти сечовий міхур. Терпіти при бажанні сходити в туалет – значить піддавати себе небезпеці запалення сечостатевої системи.

4. Харчуйтеся правильно. Поменше смаженого, пересоленного і перченого. Більше води, фруктів і натуральних соків (особливо журавлинного).

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

профілактика циститу

5. Регулярно відвідуйте гінеколога. При венеричних захворюваннях не намагайтеся лікуватися самостійно. При перших симптомах відразу здавайте аналізи і слідуйте рекомендаціям лікаря. Вилікувати цистит на ранніх стадіях набагато легше, ніж боротися з хронічним захворюванням.

Цистит після менопаузи

Незважаючи на те, що сучасна медицина здатна успішно боротися навіть з хронічними формами циститу, більше третини жінок у віці старше 50-ти років схильні до рецидиву захворювання.

Найчастіше причиною рецидиву стає повторне інфікування флорою перинеальної області. Заходи профілактики рецидиву циститу у жінок старше 50 включають в себе як гормональну терапію, спрямовану на боротьбу зі зміною рівня естрогену, так і вживання «народних» засобів. Трав’яні чаї з ромашкою, їжа з високим вмістом клітковини, ягоди, фрукти та інші засоби, що підвищують імунітет організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЦИСТИТ І ЙОГО УСКЛАДНЕННЯ

ЯК ЛІКУВАТИ ЦИСТИТ?

ЛІКИ ВІД ЦИСТИТУ