Як розповів лікар-онколог Андрій Пилєв, на жаль, рання діагностика раку стосується, в основному, тих утворень, де хворий може самостійно їх запідозрити. Йдеться про рак шкіри, молочної залози, раку стравоходу і слизової порожнини рота.

За його словами,”ранні стадії — це саме ті захворювання, які рано дають характерну клінічну симптоматику”.

– Ті ж пухлини, які тривалий час існують безсимптомно і ніяк не можуть бути виявлені самим пацієнтом, вони, на жаль, найчастіше виявляються на пізніх стадіях, — зазначив лікар.

Хірург-онколог Костянтин Титов розповів, що в деяких випадках рак можна виявити самостійно, при так званому самообстеженні.

Читайте також:  Найбільш корисні продукти для жінок старше 40 років

– Наприклад, пухлину молочної залози жінка може самостійно у себе промацати. Якийсь щільний вузлик, ділянка ущільнення — розповів лікар.

Він порадив уважно спостерігати за своїми родимками, щоб не пропустити меланому. Якщо родимка змінила колір, розміри, форму — потрібно якомога швидше йти до лікаря.

У Росії в минулому році найпоширенішим видом онкологічного захворювання став рак шкіри і меланома. Друге місце посів рак молочної залози, третє-рак легенів. Якщо брати структуру смертності, то на першому місці був рак легенів, на другому — шлунка, на третьому — ободової кишки.

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News