Незважаючи на досягнення сучасної медицини , шанувальників народної медицини та лікування травами не стає менше . Англійські фахівці виступили з різкою критикою лікування натуральними засобами: за словами лікарів , лікарські трави , що вважаються панацеєю від усіх бід , – насправді приносять більше шкоди , ніж користі.
 
Службовці в стінах Університету Ексетера доктор Пітер Кантер і професор Едвард Ернст переконані: якщо в Індії і Китаї за допомогою трав і виліковувались ще в незапам’ятні часи , то сучасним людям подібна терапія може принести тільки шкоду.
 
Зокрема , фахівці вказують на те , що рослини активно накопичують у собі токсичні викиди і хімічні добрива , які можуть завдати серйозного удару по організму людини. Крім того , небезпечне передозування натуральними « ліками » , яку часто допускають прихильники « природного » лікування.

« Так , наприклад , любителі чаю з м’ятою в один прекрасний день виявляють у себе розлад ерекції , а передозування ромашки здатне викликати порушення менструального циклу у жінок» , – аргументують експерти.

В якості інших прикладів британські медики назвали настоянку женьшеню , яка може нашкодити при підвищеному кров’яному тиску , а також рослинна речовина гінгко , що провокує схильність до кровотеч у людей з серцево – судинними захворюваннями , які приймають аспірин. І таких прикладів ще багато , стверджують лікарі.
 
Зауважимо , що авторитетні міжнародні експерти також висловлюють стурбованість з приводу популярності способів лікування народної медицини у людей по всьому світу .

« Вважається , що народна медицина – це добре для будь-якої людини , в будь-який час і в будь-якій кількості . Але така думка глибоко помилкова. Існує безліч прикладів , коли люди не просто постраждали, але і загинули від безконтрольного лікування засобами народної медицини » – заявили , наприклад , представники ВООЗ.

Вони з жалем констатують , що препарати народної медицини більш ніж в 90 країнах миру не вважаються медикаментами і доступні у вільному продажі. Також не вважаються лікарськими засобами багато БАДи , які з цієї причини уникають процедури обов’язкової сертифікації та тестування.

Читайте також:  Несподівана причина артриту: вчені звинуватили пил та дим на робочому місці