Двоїння в очах не можна ігнорувати. Зазвичай це тимчасове явище, яке хоч раз виникало практично в кожного. Однак, іноді воно може сигналізувати про серйозну проблему.

Якщо двоїння в очах не проходить протягом декількох годин, слід звернутися до лікаря, попереджають фахівці Клівлендської клініки (Cleveland Clinic). Вони також розповіли про серйозні причини цього стану.

Захворювання, не пов’язані з очима безпосередньо

Пухлини, травми, аневризми, інсульт або аутоімунні захворювання мозку можуть викликати двоїння в очах. Лікування основного захворювання допоможе відновити зір.

Крім того, такі захворювання та стани, як діабет, гіпертонія, високий рівень холестерину, можуть пошкодити нерви, що стимулюють очні м’язи, що призводить до двоїння в очах. “Двоїння в очах, пов’язане з неврологічними або судинними захворюваннями, зазвичай перестає турбувати при їх лікуванні”, – зазначають фахівці.

Проблема з м’язами

Коли один очний м’яз слабший за інший, може почати двоїтися в очах. Цю проблему можуть спричинити захворювання щитовидної залози.

Катаракта

Катаракта – це помутніння кришталика ока, яке розвивається з віком, через спадкову схильність або травмування органів зору. Вона може погіршити зір і викликати двоїння в очах.