ГоловнаНовини Здоров'я5 принципів ЗСЖ, які безнадійно застаріли

5 принципів ЗСЖ, які безнадійно застаріли

Ви все ще вірите, що їсти вівсянку на сніданок і пити 2 літри води в день обов’язково для кожного? Забудьте!

здоровий перекус

1. Головний прийом їжі — сніданок і бажано, повинен складатися з вівсяної каші

Насправді

Потреба в ситному гарячому сніданку пов’язана з індивідуальними біоритмами людини. Хтось вранці відчуває голод і йому необхідний ґрунтовний сніданок, а хтось повністю прокидається тільки через кілька годин після фактичного пробудження — в такому разі логічно на сніданок з’їсти щось легке, а на обід і вечерю передбачити більш поживне меню.

2. Хочете харчуватися правильно — раз і назавжди виключіть з раціону солодке

Насправді

Солодке — це не зло людства, зло — це неконтрольоване споживання цукру. Глюкоза потрібна головного мозку для нормального функціонування, але її можна отримувати різними методами: можна їсти цукор, фрукти, каші, газовані напої — скрізь є глюкоза.

Читайте також:  Психологи з'ясували, як відбилася на здоров'я лікарів робота в пандемію

Тільки питання: Чи готові ви зупинитися на парі часточок шоколаду, а не всій плитці?

Якщо ви їсте дуже багато солодкого, а рівень глюкози в крові стабільно високий, це може з часом привести до діабету. А тим, у кого спочатку є порушення в метаболізмі, варто себе обмежувати.

3. Заморожені овочі та фрукти марні, на відміну від сирих

Насправді

Зараз овочі, які оброблені шоковим заморожуванням, як пишуть виробники, зберігають 70% вітамінів і мінералів від вихідних. Всесвітня організація охорони здоров’я прирівнює порцію заморожених овочів до свіжих.

Це пояснюється тим, що овочі і фрукти заморожують протягом декількох днів зі збору. Вони проходять ряд досліджень, які забезпечують їх безпеку. Виходить, що їсти заморожені фрукти-овочі взимку і навесні навіть корисніше, ніж свіжі, в яких після довгого зберігання залишається зовсім мало поживних речовин.

Читайте також:  Названі продукти, які зменшують черевний жир при щоденному споживанні

4. Необхідно пити більше 2 літрів води в день

Насправді

Насправді потреба в рідині розраховується для кожної людини індивідуально: 30 мл рідини на кожен кілограм ваги. Води потрібно більше (40 мл на кг), якщо ви перебуваєте на сонці, в кондиціонованому приміщенні або активно займаєтеся спортом. Цей міф теж правдивий частково, так як загальна кількість води індивідуальна для кожного: в середньому береться 2 літра води на 66 кг ваги і, безумовно, залежить від вологості.

Водний баланс організму можна підтримувати як чистою водою, так чаєм і кавою. Але варто пити хоча б 3 склянки чистої води в день до загального обсягу потрібної Вам кількості рідини. І пам’ятайте про те, що насильно в себе вливати воду не варто.

Читайте також:  Медики назвали продукти, які здатні очистити мозок від алкоголю

5. Не можна пити воду під час їжі

Насправді

Пити воду під час прийому їжі можна, іноді навіть потрібно, особливо якщо вона суха.

Автор: Ганна Івашкевич, нутриціолог, клінічний психолог-дієтолог

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News