Ви все ще вірите, що їсти вівсянку на сніданок і пити 2 літри води в день обов’язково для кожного? Забудьте!

1. Головний прийом їжі — сніданок і бажано, повинен складатися з вівсяної каші

Насправді

Потреба в ситному гарячому сніданку пов’язана з індивідуальними біоритмами людини. Хтось вранці відчуває голод і йому необхідний ґрунтовний сніданок, а хтось повністю прокидається тільки через кілька годин після фактичного пробудження — в такому разі логічно на сніданок з’їсти щось легке, а на обід і вечерю передбачити більш поживне меню.

2. Хочете харчуватися правильно — раз і назавжди виключіть з раціону солодке

Насправді

Солодке — це не зло людства, зло — це неконтрольоване споживання цукру. Глюкоза потрібна головного мозку для нормального функціонування, але її можна отримувати різними методами: можна їсти цукор, фрукти, каші, газовані напої — скрізь є глюкоза.

Читайте також:  Хвороба Альцгеймера: причини появи та перші симптоми

Тільки питання: Чи готові ви зупинитися на парі часточок шоколаду, а не всій плитці?

Якщо ви їсте дуже багато солодкого, а рівень глюкози в крові стабільно високий, це може з часом привести до діабету. А тим, у кого спочатку є порушення в метаболізмі, варто себе обмежувати.

3. Заморожені овочі та фрукти марні, на відміну від сирих

Насправді

Зараз овочі, які оброблені шоковим заморожуванням, як пишуть виробники, зберігають 70% вітамінів і мінералів від вихідних. Всесвітня організація охорони здоров’я прирівнює порцію заморожених овочів до свіжих.

Це пояснюється тим, що овочі і фрукти заморожують протягом декількох днів зі збору. Вони проходять ряд досліджень, які забезпечують їх безпеку. Виходить, що їсти заморожені фрукти-овочі взимку і навесні навіть корисніше, ніж свіжі, в яких після довгого зберігання залишається зовсім мало поживних речовин.

Читайте також:  6 небезпечних побічних ефектів імбиру

4. Необхідно пити більше 2 літрів води в день

Насправді

Насправді потреба в рідині розраховується для кожної людини індивідуально: 30 мл рідини на кожен кілограм ваги. Води потрібно більше (40 мл на кг), якщо ви перебуваєте на сонці, в кондиціонованому приміщенні або активно займаєтеся спортом. Цей міф теж правдивий частково, так як загальна кількість води індивідуальна для кожного: в середньому береться 2 літра води на 66 кг ваги і, безумовно, залежить від вологості.

Водний баланс організму можна підтримувати як чистою водою, так чаєм і кавою. Але варто пити хоча б 3 склянки чистої води в день до загального обсягу потрібної Вам кількості рідини. І пам’ятайте про те, що насильно в себе вливати воду не варто.

Читайте також:  Секрети довголіття: звички, які корисні у будь-якому віці

5. Не можна пити воду під час їжі

Насправді

Пити воду під час прийому їжі можна, іноді навіть потрібно, особливо якщо вона суха.

Автор: Ганна Івашкевич, нутриціолог, клінічний психолог-дієтолог