Дослідники дійшли висновку, що вживання міцної кави еспресо може призвести до підвищення рівня холестерину. І особливо це стосується здоров’я чоловіків.

Регулярне вживання міцної кави еспресо збільшує показник поганого холестерину, особливо серед чоловіків. Цілий ряд досліджень у минулому показував, що у каві містяться природні хімічні компоненти, які можуть збільшувати рівень холестерину в крові. А цей холестерин, у свою чергу, може спричинити серйозні проблеми, включаючи інфаркти та інсульти, пише EatThis.

Тепер учені з Університету Ґетеборга у Швеції вивчили дані по кількох десятках тисяч людей від 40 років і старше. Вони просто зіставили рівень кави з показниками холестерину в крові. Дослідників цікавило, як різні типи кави можуть впливати на рівень холестерину.

Нове дослідження показало, що вживання від 3 до 5 чашок еспресо на день призводить до збільшення показників холестерину, порівняно з тими людьми, які цей напій не вживали. Причому, у чоловіків холестерин зростав сильніше, ніж у жінок. Якщо жінки вживали від 6 і більше чашок фільтрованої кави щодня, то у них показники холестерину виростали сильніше, ніж у чоловіків.