Гіпертонія – стан, від якого можуть страждати як люди похилого віку, так і молоді люди. В обох випадках свій висновок повинен дати лікар. Але щоб полегшити симптоми гіпертонії, достатньо скоригувати раціон та додати до нього низку продуктів та натуральних напоїв.

Автори дослідження, опублікованого у журналі PLOS ONE, зазначають, що врятувати від підвищеного тиску допоможе склянка фруктового соку. Вчені з Університету Торонто досліджували 12 продуктів з вмістом цукру і дійшли висновку, що помірне споживання фруктового соку сприяє зниженню тиску.

Так, сік, що містить натуральний цукор – фруктозу, допоміг пацієнтам зменшити кров’яний тиск на 3,7 мм рт.ст. Фахівці пояснили, що цьому ефекту сприяють вітаміни та флавоноїди, що захищають серцево-судинну систему та знижують запалення.

Вчені порадили вживати трохи більше 50-150 мл соку щодня. В іншому випадку напій може, навпаки, посилити стан і призвести до підвищення тиску.

Дослідники також виявили користь від вживання цілісних фруктів із високим вмістом клітковини. Крім захисту серця та судин, такі продукти допомагають зміцнювати зуби, імунітет і в цілому сприяють поліпшенню самопочуття.

Однак важливо не забувати про важливість чистої питної води. Дефіцит вологи в організмі може негативно позначитися на сечостатевій системі, консистенції крові та роботі серця.