Багато людей, які скаржаться на проблеми зі сном, навіть не підозрюють, що на це можуть впливати такі зовнішні фактори, як температура в приміщенні, кількість стороннього світла та побутова техніка, що працює.

Експерт зі сну Мартін Сілі розповів, що одна з причин поганого сну – вентилятор, що включений на ніч. Справа в тому, що така техніка сприяє появі пилових кліщів, спор, пилку та інших небезпечних алергенів. В результаті людина починає більше чхати, відчуває свербіж та печіння в очах і стикається з іншими симптомами алергії.

Крім того, Сілі нагадав про те, що вентилятори, кондиціонери та інша техніка для освіження повітря при тривалій роботі, навпаки, висушує його. В результаті людський організм починає виробляти більше слизу для зволоження оболонок носа та очей, пояснив фахівець. Виникає закладеність носа, сухість та подразнення очей, головний біль та інші неприємні симптоми, які у тому числі виявляються і вночі.

Фахівець порадив у спеку частіше вмиватися прохолодною водою, а також тримати штори або жалюзі закритими в середині дня, коли сонце найактивніше. Якщо без вентилятора спати все одно неможливо, потрібно регулярно чистити лопаті вентилятора, придбати спеціальний вентилятор для очищення повітря, а також ставити прилад на режим обертання.