Будь-яка дієта – це стрес для організму та ризик для здоров’я. Тільки якщо не йдеться про лікувальні дієти, які збалансовані і складені фахівцями. Решта «модні» дієти можуть нести реальну загрозу.

Нове дослідження з медичного журналу Journal of Nutrition показало, що надмірне споживання різних вуглеводів та жирів збільшує ризик ранньої смерті. Дослідницька група з Вищої медичної школи Університету Нагої у Японії протягом 9 років вивчала раціон понад 80 тисяч японців. Добровольці регулярно заповнювали опитувальник про частоту прийому їжі та їх раціоні.

Виявилося, що рання смертність у більшості випадків пов’язана з низьким споживанням вуглеводів у чоловіків і високим споживанням – у жінок. Так, чоловіки, які споживали менше 40% вуглеводів для загальної енергії, мали більш високий ризик смерті від онкологічних та інших небезпечних захворювань. У жінок цей ризик був пов’язаний зі споживанням понад 65% вуглеводів.

Автори дослідження зробили висновок, що дієти з низьким вмістом жирів і вуглеводів можуть бути небезпечні для життя як жінок, так і чоловіків. У довгостроковій перспективі такий тип харчування призводить до численних проблем зі здоров’ям.