Від серйозних проблем зі здоров’ям до неправильного харчування — здуття живота може спричинити безліч факторів. Через те, що живіт випирає та болить, відчуття дискомфорту може іноді виникати навіть після того, як ви з’їли мінімальну кількість їжі.

Лікар поділилася п’ятьма простими порадами, які допоможуть впоратися зі стійким здуттям живота.

1. Скоротіть вживання газованих напоїв

Хоча крижана склянка газованої води чудово поєднується практично з чим завгодно, вона може завдати шкоди здоров’ю кишечника.

Ваш кишечник є домом для трильйонів бактерій, які формують ваш унікальний мікробіом, що впливає на вашу шкіру, систему травлення і навіть здоров’я мозку.

“Наявність великої кількості шкідливих кишкових бактерій може викликати проблеми зі здоров’ям. Надмірна кількість цукру може насправді сприяти харчуванню нездорових кишкових бактерій і викликати у вас нездоровий мікробіом. Таким чином, вживання великої кількості солодких напоїв, таких як газовані напої, може збільшити кількість нездорових. кишкових бактерій, а потім може посилити здуття живота”, – каже лікар-гастроентеролог Олександра Алісова.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Хоча найкращим варіантом була б повна відмова від солодких напоїв, лікар пояснив, що скорочення споживання з двох банок до однієї на день також може мати значення.

2. Їжте більше ферментованих продуктів

Від чайного гриба до квашеної капусти, від місо до йогурту – ферментовані продукти наповнені корисними кишковими бактеріями, які можуть допомогти впоратися зі здуттям живота та покращити здоров’я вашого мікробіома. Лікар рекомендувала для початку їсти ферментовані продукти хоча б кілька разів на тиждень.

3. Приймайте пробіотики

Якщо ви не любитель ферментованих продуктів або не переносите кислий смак, інший варіант щодня приймати пробіотик.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту

«Технічно це не повинно замінювати вживання хороших ферментованих продуктів, але щоденний пробіотик, що містить щонайменше три-п’ять мільярдів колонієутворюючих одиниць, може бути корисним для вашого кишечника, кишкового мікробіома та проблем зі здуттям живота», – каже Алісова.

Лікар сказав, що багато з його пацієнтів побачили відмінні результати після внесення лише цієї простої зміни.

4. Пийте м’ятний чай

Цей напій, що зігріває, може допомогти при газоутворенні і здутті живота, збільшуючи рух їжі через травний тракт.

«По суті, це розслаблює м’язи травного тракту, і це дозволяє газам більш вільно переміщатися травним трактом. Якщо у вас проблеми зі здуттям живота, я б рекомендувала випивати одну-дві чашки щодня».

5. Уникайте молочних продуктів та глютену

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

Лікар пояснила, що існує високий відсоток людей з непереносимістю лактози, і тому їм слід уникати молочних продуктів, щоб мінімізувати ризик здуття живота. Близько семи відсотків населення також страждає на непереносимість глютену.

Це відсоток людей, у яких, коли вони їдять глютен, розвиваються такі симптоми, як проблеми зі шлунком та травленням. У них може виникнути дивний свербіж, висипання і навіть м’язові болі та болі в суглобах.

«Тому, якщо у вас проблема зі здуттям живота, я порадила б просто спробувати відмовитися від молочних продуктів і глютена на кілька тижнів і подивитися, як ваше здуття живота може покращитися».

Однак, немає переконливих доказів того, що безглютенова дієта принесе користь тим, хто не має непереносимості глютена або целіакії.