А ви знали, що собачий корм і корм для кішок відрізняються у складі та харчових потребах? Котам, наприклад, важлива амінокислота – таурин, який необхідний для серця та зору. А у собак таурин синтезується самостійно. І це не єдиний приклад відмінностей в їх організмах. Тому дуже важливо не годувати собак кормом для котів (і навпаки), оскільки це не відповідає їхнім потребам. Ще більше доказів та аргументів – далі.

Основні відмінності собачих та котячих кормів

Будь-який сухий корм для собак відрізняється від корму для котів у деяких аспектах, оскільки враховує харчові потреби цих тварин. Дізнайтесь про деякі основні відмінності у складі.

Собачий корм:

  • Білок. Собакам потрібно трошки менше білка у раціоні, тому собачий корм містить потрібний саме їм вміст м’ясних інгредієнтів.
  • Жири. Собаки також потребують певних типів жирів, наприклад, жирів тваринного походження або рослинних олій, які забезпечують енергію та підтримують здоров’я шкіри та шерсті. Але головне тут – співвідношення.
  • Вуглеводи. Собачий корм може містити вуглеводи у вигляді злаків або овочів, які є додатковим джерелом енергії. Також у потрібних їм пропорціях.

Котячий корм:

  • Білок. Коти також є хижаками, але кошачий корм містить більш високий (ненабагато, та все ж) вміст м’ясних інгредієнтів, таких як м’ясо, птиця або риба. Білок є основою їхнього раціону.
  • Жири. Коти також потребують певної кількості жирів, які забезпечують енергію та підтримують здоров’я шкіри і шерсті. Котячий корм може містити жир тваринного походження або рослинні олії. Але співвідношення – своє.
  • Таурин. Коти потребують додаткового постачання таурину – амінокислоти, яка важлива для нормальної роботи серця та зору. Тому котячий корм містить достатню кількість таурину. А ось собакам цей інгредієнт не потрібний.

Важливо пам’ятати, що собачі і котячі корми розроблені з урахуванням потреб кожного виду тварин. Кожна тварина має свої унікальні харчові вимоги, і харчування непридатним кормом може призвести до недоїдання, нестачі поживних речовин або навіть серйозних проблем зі здоров’ям.

Чи існує універсальній корм для собак та котів?

На жаль (а може й на щастя), не існує універсального корму, який би підходив одночасно для собак і котів. Собаки та коти мають різні харчові потреби, що обумовлено їхнім фізіологічними особливостями та метаболізмом. 

Собачий корм містить розраховані на собак вітаміни, мінерали та інші поживні речовини, відповідні їхнім потребам. Тому для забезпечення оптимального здоров’я і добробуту вашої тварини важливо вибирати спеціалізований корм, призначений саме для неї.

Універсальний корм, який би підходив і собакам, і котам одночасно, не існує з декількох причин:

  1. Собаки та коти мають різні харчові потреби та різний метаболізм.
  2. Кожен вид корму спеціально розроблений, враховуючи потреби конкретного виду тварини. 
  3. Якби все було так просто, такі корми давно б існували.

Отже, не ризикуйте та не довіряйте міфам: купуйте собакам лише собачі корми. І ваша тваринка завжди буде ситою, щасливою, активною, сповненою енергією та здоров’ям!