Роботу в офісі по праву можна вважати шкідливою. Більше 30 % офісних працівників страждають різними формами алергії.

Шкідлива робота

Алергія – захворювання , яке за останні кілька десятків років стрімко поширюється по всьому світу. Число алергіків неухильно зростає , особливо у великих містах . Медики пов’язують це з низкою негативних факторів , серед яких слід відзначити надмірну чистоту , погані екологічні умови , нездорове харчування , шкідливі звички та інші.

Офісна алергія – термін відносно новий . Сьогодні майже у кожного третього офісного працівника відзначаються симптоми алергії , що мають різну ступінь вираженості.

У даній статті ми вам розповімо про найпоширеніші джерела офісної алергії , а також розповімо , що робити , щоб уберегти себе від алергенів.

Офісна техніка

Принтер – це одне з найпоширеніших пристроїв в офісах. Якщо вам доводилося стояти біля принтера , то ви напевно відчули неприємний запах від цього пристрою. Вся справа в тому , що при друку відбувається викид дрібних крапельок чорнила в повітря , які, природно , потрапляють і в наші легені . При частому вдиханні чорнила принтера можливий розвиток алергічної реакції на них , особливо якщо чорнило потрапляє в очі і ніс.

Що робити ?

Всю копіювальну техніку краще тримати в окремому , добре провітрюваному приміщенні. Після контакту з технікою необхідно ретельно вимити руки і обличчя , щоб змити з себе частки чорнила.

Пил

Пил – досить поширений алерген. Навіть якщо ваш офіс ретельно прибирається і регулярно проводиться вологе прибирання , то це ще не означає , що ви захистили себе від потенційного алергену. Пил накопичується в кулері комп’ютера , килимових покриттях , портьєрах , витяжках та інших важкодоступних місцях. Таким чином , місця скупчення пилу є постійними джерелами пилових частинок , які завжди будуть літати в повітрі.

Що робити ?

Частіше протирайте оргтехніку від пилу. Використовуйте для цього спеціальні серветки для техніки , які просочені антисептичними речовинами. Кожен день протирайте екран комп’ютера , клавіатуру і мишу . Безумовно , так ви не позбудетеся від усього пилу в офісі , але зменшите вірогідність розвитку алергічної реакції.

Спори грибів

Мікроскопічні гриби є одними з найсильніших алергенів. В офісних приміщеннях грибки можуть утворитися в горщиках для квітів , фільтрах від кондиціонерів , туалеті та інших місцях , де волого і тепло.

Що робити ?

Уважно огляньте рослини у вас в офісі. Якщо на грунті є зеленуваті плями , то квітку необхідно пересадити в інший горщик з незараженим грунтом. Кондиціонери потрібно регулярно оглядати , а при необхідності – проводити заміну фільтрів.

Канцтовари

Такі канцелярські товари , як олівці , ручки , лінійки можуть викликати алергічну реакцію. А все тому , що ці предмети часто покриваються спеціальними розчинами , в яких містяться метали , здатні викликати алергічну реакцію на шкірі.

Що робити ?

Частою причиною алергії є паста кулькової ручки. У такому випадку слід замінити її на гелеву . Що стосується лінійок , то віддавайте перевагу пластмасовим , вони менш алергенні , ніж дерев’яні .

Офісні меблі

Сучасні меблі ховають в собі безліч небезпек для людини. Так , предмети меблів з ДСП обробляються хімікатами , і якщо їх часто вдихати , то ймовірність розвитку алергічної реакції істотно зростає. Також негативно позначитися на здоров’ї працівників можуть вироби з пластику , ламінат і ковролін.

Що робити ?

Щоб знизити концентрацію шкідливих речовин у повітрі , необхідно регулярно провітрювати приміщення. Робіть це не менше 4-6 разів на день. Також постарайтеся забезпечити офіс екологічно чистими меблями. Вони , правда , коштують дорожче , зате не завдають шкоди здоров’ю.

Негативні іони

Через велику кількість оргтехніки в офісі порушується баланс аероіонів в повітрі приміщення . Зокрема , техніка постійно виділяє молекули озону , що є сильним окислювачем . При перевищенні допустимих норм озону в приміщеннях у людей можуть виникати головні болі , а також захворювання дихальної системи , аж до набряку легенів.

Що робити ?

Для того щоб зменшити концентрацію негативних для здоров’я іонів в повітрі приміщення , необхідно:

  • правильна установка і експлуатація кондиціонерів;
  • використання іонізаторів ;
  • наявність рослин в офісі ;
  • використовувати соляні лампи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СЕЗОННА АЛЕРГІЯ: СИМПТОМИ І МЕТОДИ БОРОТЬБИ

АЛЕРГІЯ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ ПРИ АЛЕРГІЇ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News