Змінюється погода, і все йде своєю чергою: ми дістаємо теплі речі, включаємо опалення, потягуючи модний сезонний напій в улюбленому кафе… і раптово хворіємо. Чому новий сезон приносить з собою нежить і кашель? Все просто: віруси люблять прохолоду.

Всьому свій сезон

Здається, що з зміною погоди ми стаємо жертвами одного і тієї ж недуги, але причина нашого кашлю щоразу змінюється. Коли зиму змінює весна, а літо переходить в осінь, настає час вірусів застуди. Двома основними з них є риновіруси і коронавіруси, і вони чудово почуваються в прохолодну погоду, що спостерігається в цих проміжках міжсезоння.

Читайте також:  Ключові симптоми дефіциту заліза та 6 продуктів, які варто додати у свій раціон

Взимку ж легше підхопити грип. Вірус грипу влаштований таким чином, що розмножується і переноситься він простіше всього в прохолодному сухому повітрі. Дослідження 2008 року показало, що коли температура повітря трохи перевищує точку замерзання, вірус зберігає свою гелеподібну оболонку і передається від людини до людини. Ця оболонка починає танути при 22С (72F). І це виправдано, адже мета вірусу — “скинути” оболонку, вже потрапивши в організм людини. У той же час, чим вище температура повітря, тим менше шанс вірусу зберегти оболонку в “вільному польоті”.

Як у випадку грипу, так і в разі застуди, перехворівши, ви отримуєте імунітет проти цього конкретного штаму на поточний сезон. Головне, щоб в сезоні не вирувало занадто багато штамів!

Читайте також:  Які продукти уповільнять процес старіння, розповіли дієтологи

А що щодо переходу весни в літо? Зовсім інша картина. Нові типи пилку і інших алергенів наповнюють повітря з наближенням літа, і ви стикаєтеся з закладеністю носа та іншими респіраторними проблемами. Одне це може призвести до інфекції, адже роздратовані легені і носові пазухи виявляються особливо уразливими перед вірусами.

Йди, застуда, йди

Застудитися від холоду? Це міф! Проблема не в самому холоді, а в пов’язаних з ним обставинами: сухе повітря подразнює слизові залози, а час, проведений з дахом, “зближує” з людьми, які вже можуть бути заражені — гармонійні умови для застуди та грипу!

Читайте також:  Дерматолог назвала вітаміни, дефіцит яких веде до випадання волосся

Щоб уникнути сезонних захворювань, частіше мийте руки, добре висипайтеся і частіше займайтеся фітнесом. І не забувайте про щеплення від грипу!

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News