ГоловнаНовини Здоров'я5 важливих порад мамам від педіатрів

5 важливих порад мамам від педіатрів

Без сумнівів, у нових мам повно турбот: нова роль, новий малюк, новий спосіб життя. Від всіх цих нововведень може колом піти голова, благо є довідники, книги, педіатри – і безліч близьких з непроханими радами – які завжди готові відповісти і на найбільш очевидні, і на раптові запитання.

Дитина

Коли ж варто набрати свого педіатра, а коли спробувати розібратися з проблемою самостійно? “Ніколи не соромтеся звертатися за порадами до дитячим лікарям, але спочатку можете заглянути в книгу, – радить Решам Батра, педіатр із Сан-Дієго. – Перш ніж зателефонувати лікарю, придивіться, якщо дитина веде себе не як інші діти. Якщо насторожившие вас симптоми тривають якийсь час, або якщо дитина не їсть і не рухається як зазвичай – це вірний знак, що потрібно проконсультуватися з педіатром”.

Але крім тем про здоров’я малюка ваш педіатр напевно хотів би дати вам ще кілька слушних порад і настанов, хоча і навряд чи це зробить.

1. Немає встановленого терміну закінчення годування грудьми

“Згідно з Американської Академії Педіатрії, немає точного віку для припинення грудного вигодовування. Годування груддю дитини ясельного віку швидше здійснюється заради комфорту, а не харчування, оскільки дитина починає отримувати всі поживні речовини з прикорму, – говорить доктор Батра. – Рішення зупинити грудне вигодовування може бути ухвалене, коли воно починає заважати дитині в його спілкуванні та більш активному способі життя”.

2. Дорогі підгузники нічим не краще

“Немає підтвердження того, що дорогі підгузники краще дешевих, – говорить доктор Батра. – Будь-який підгузник хороший, якщо він не викликає роздратування на шкірі малюка”.

3. Не заблукайте в “павутині”

“Цілком нормально звертатися до інтернету в пошуках медичних рад, але лише коли джерела цієї інформації заслуговують довіри, – попереджає доктор Батра. – Ви зробите собі ведмежу послугу, якщо почнете довіряти всьому, що знайдете на Google – відрізнити підтверджену інформацію від неправдивої буває непросто”.

4. Не бійтеся пустушок

“Пустушки корисні, особливо для малюків, які постійно хочуть смоктати і потребують заспокійливого об’єкту, – говорить доктор Батра. – Головне, не давати малюкові пустушку, коли він голодний, інакше він може звикнути до меншого об’єму їжі. До речі, є дані, що пустушки можуть знизити ризик синдрому раптової смерті у новонароджених”.

5. Не діліться всім підряд

“Користуючись разом одними столовими приладами або склянками, ви можете передати дитині мікроби, інфекції, а також заразитися від нього, якщо він хворий”, – попереджає доктор Батра.