Літо неможливо уявити без динь і кавунів. Ці продукти стійко асоціюються з сонячними днями і літнім меню. Їх їдять просто так, додають в коктейлі та десерти, заморожують і так далі. Тим часом, порівнювати кавуни і дині не можна, оскільки вони виступають в різних категоріях, розповіла дієтолог Маргарита Корольова.

Головна помилка – вживати диню в якості перекусу або як десерт, каже фахівчиня. Ця баштанна культура має не тільки пристойну харчову цінність, але також і досить високий глікемічний індекс, а значить її вживання з іншими продуктами неминуче призведе до набору зайвих кілограмів.

Читайте також:  Усього одна особливість особистої гігієни збільшує ризик деменції на 65%

Так що диню варто їсти тільки як самостійний продукт і якомога далі від інших прийомів їжі. Дієтологи також не раджу налягати на диню людям, схильним до надмірної ваги, і тим, у кого порушений вуглеводний обмін.

Зате кавун, навпаки, може вбудовуватися в звичайний раціон людини і відмінно підійде і в якості перекусу, і в якості десерту, обнадіяла дієтологиня. Кавуном можна перекушувати, якщо ви в цілому харчуєтеся правильно, не забуваєте про сніданок, обід і вечерю, і включаєте в раціон не тільки рослинну, але і тваринну їжу. Але і зловживати таким перекусом, як кавун, теж не варто, попередила лікарка: за один прийом можна з’їсти не більше 300 грамів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News