За даними Harvard Health, біль у спині – це одна з найпоширеніших причин, через яку люди відвідують лікарів по всьому світу.

Гарвардські фахівці констатують: біль у спині широко поширений як патологія і може викликатись різними причинами, включаючи травми, розтягнення, напругу або структурні порушення хребта. Варіюється такий біль від легкого до сильного – у багатьох випадках він буває настільки інтенсивним, що людина втрачає можливість нормально сидіти, ходити, спати, займатися повсякденними справами. Люди з болем у спині страждають від скутості та неможливості випрямитися, їм важко вставати із сидячого становища. Крім того, їх переслідують неконтрольовані м’язові спазми, що значно погіршують без того дискомфортні та болючі відчуття.

Ось фактори, що підвищують ризик виникнення такого болю, пише TimesNowNews.

Вік. З віком м’яка та еластична тканина міжхребцевих дисків, що амортизує хребет, починає атрофуватися – вона позбавляється вологи, стає більш крихкою та схильною до пошкодження. Це може призводити до скутості, болю та дискомфорту у будь-який час.

Маса тіла. Ожиріння означає додаткову вагу для спини, яка збільшує навантаження її суглоби.

Шкідливі звички. Люди, які багато курять і п’ють, схильні до більш високого ризику болю в спині.

Структурні проблеми. Сильний біль у спині може викликатись таким станом як сколіоз, що означає викривлення хребта.

Душевне здоров’я. Люди, які часто відчувають стрес, депресію, тривожність, також схильні до болючих відчуттів у спині.

Також в окрему групу лікарі виділяють причини сильного болю у нижній частині спини.

Розтягування. Вони вважаються найпоширенішою причиною болю в попереку. Як правило, люди ушкоджують м’язи, сухожилля або зв’язки спини, піднімаючи щось важке.

Травми. Кістки хребта можуть травмуватися під час нещасного випадку, наприклад автомобільної аварії або падіння.

Проблеми із диском. Між хребцями знаходяться диски – це своєрідна амортизуюча прокладка з м’яких та желеподібних структур. Така прокладка може пошкоджуватися внаслідок травм або зсихатися і стоншуватися в міру старіння організму. Погіршення її стану веде до протрузій і гриж, через які болить спина.

Затискання. Лікарям відома така проблема як спинальний стеноз – вона виникає, коли хребет виявляється занадто вузьким для спинного мозку. У цьому випадку підвищується ризик защемлення спинного мозку, що може спричинити сильний біль у попереку.

Артрит. Остеоартрит є одним із найпоширеніших типів артриту, який здатний викликати інтенсивний біль у спині.