Така речовина як холестерин необхідна організму, проте його надлишок вже шкідливий, і в цьому випадку стає особливо важливим контролювати раціон.

Холестерин у певній кількості потрібен людському тілу для стійкості клітинних мембран, вироблення гормонів та жовчі, для синтезу вітаміну D. Так званий «поганий» холестерин теж має бути присутнім в організмі, підтверджують медики.

«Як відомо, є такий хороший і поганий (ЛПНГ) холестерин. Останній, всупереч поширеній думці, також важливий для нормальної роботи організму: наприклад, підтримує роботу імунної системи», – про це розповів лікар, хірург-уролог Марк Гадзіян.

Медик наголосив, що користь холестерину визначається його кількістю. Підвищений рівень ЛПНГ-холестерину створює цілком реальні загрози для здоров’я – насамперед для здоров’я серцево-судинної системи. Нагромаджуючись у великій кількості, частинки холестерину стають будівельним матеріалом для атеросклеротичних бляшок, що закупорюють внутрішні порожнини артерій. Це сприяє порушенням кровообігу, розвитку серцевого нападу.

Лікар Гадзіян попередив, що за наявності високого холестерину з раціону мають виключатися продукти, що містять багато насичених жирів.

“Якщо у вас високий рівень холестерину, то доведеться відмовитися від жирного м’яса, свинини, сала, вершкового масла – це все продукти, в яких міститься велика кількість холестерину, особливо поганого”, – повідомив медик у телеграм-каналі.

У свою чергу, лікар-гастроентеролог Сергій В’ялов розповів, яке поєднання продуктів на сніданок небезпечне щодо вмісту холестерину.

«Слід бути обережнішим з таким популярним варіантом сніданку як бутерброд із сиром та олією – людина по суті отримує подвійний холестерин», – попередив він.

В’ялов уточнив, що така страва на сніданок містить у собі занадто багато жиру – це негативно позначається на роботі підшлункової залози, що сприяє появі атеросклерозу.