Деякі ознаки вказують на те, що серце знаходиться в безпосередній близькості до інфаркту, і при їх виникненні слід обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Біль чи дискомфорт у грудях. Сертифікований сімейний лікар Том Мітчелл розповів в інтерв’ю виданню ETNT, що не всякий біль у грудях є ознакою передінфарктного стану – багато серцевих нападів відбуваються без болю.

Тим не менш, дискомфорт і болючість в області грудини є одним з найбільш поширених сигналів серцевого нападу, що наближається.

«Серце забезпечується кров’ю коронарними артеріями, які можуть блокуватися скупченням бляшок – цей стан відомий як ішемічна хвороба серця. Закупорка цих артерій може спричинити біль у грудях», – пояснив фахівець.

Доктор Мітчелл порадив викликати швидку допомогу при виникненні болю в грудях – лікарі зможуть визначити причину і своєчасно допомогти, якщо людину спіткала саме інфаркт.

Плутане дихання (задишка). За словами доктора Мітчелла, серце є м’язом, який вимагає постійного надходження багатої киснем крові. Коли воно не отримує достатньої кількості крові, це може призвести до слабкості м’язів та задишки.

«Задишку можуть супроводжувати інші симптоми проблемного дихання, такі як біль у грудях чи нерегулярне серцебиття».

Нудота. Медик пояснив, що нудота та блювання є загальними ознаками серцевого нападу, і особливо часто зустрічаються у жінок. Це з тим, що шлунок і кишечник постачаються кров’ю через гілка коронарних артерій, званої правої коронарної артерією. Її блокування викликає нудоту.

Потовиділення. Якщо ви раптом почали сильно потіти без видимої причини, зверніться до лікаря – це також може бути ознакою того, що серце перебуває у передінфарктному стані, пояснює експерт. Особливо, коли потовиділення супроводжується болем у грудях та задишкою.

Сплутаність свідомості та запаморочення. У деяких випадках сигналом серцевого нападу стає раптове падіння артеріального тиску, нагадав експерт. Це може статися, якщо блокуються одна або кілька коронарних артерій. Людина у своїй може відчувати стан сплутаного свідомості, нудоти, запаморочення, нездатності концентруватися. Подібні симптоми теж свідчать про необхідність звертатися за медичною допомогою.