Продукти, що містять пребіотики, забезпечують зростання здорових мікроорганізмів у кишечнику та регулюють травлення.

Науково встановлено: більшість імунних клітин сконцентрована в кишечнику, тому від його стану залежать майже всі функції організму – кишковий мікробіом визначає наш настрій, самопочуття та загальний стан здоров’я. Саме для його підтримки нам потрібні продукти з пребіотиками – вони забезпечують їжею здорові кишкові бактерії, сприяють їх розмноженню та зростанню.

Що таке пребіотики. Більшість пребіотиків являють собою неперетравлювані вуглеводи (клітковину), такі як інулін або олігофруктоза. Які продукти містять їх?

Чим відрізняються від пробіотиків. Пробіотики власними силами є корисними мікроорганізмами – наприклад, це лактобактерії (молочнокислі бактерії). Пребіотики – це те, чим харчуються корисні бактерії кишківника.

Продукти з пребіотиками, які можна включити до раціону.

Часник. Його клітковина ефективно підтримує кишковий мікробіом. Фахівці радять вживати часник разом із натуральним йогуртом.

Цибуля. Він містить значну кількість інуліну.

Зелена цибуля. Також є «суперхарчом» для здорових кишкових бактерій.

Банани. Належать до фруктів з найбільшим пребіотичним потенціалом: крім олігофруктози і пектину містять цінні мінерали, такі як магній, залізо, калій.

Пастернак. Містить інулін і таким чином сприяє зростанню здорових кишкових бактерій.

Топінамбур. Також є одним із найкращих пребіотичних продуктів – містить не лише пребіотики для здорової кишкової флори, а й багато вітамінів, мінералів.

Жито. Будучи пребіотичним продуктом, що забезпечує кишкові бактерії необхідною енергією, жито містить ще вітаміни групи В та вітамін Е.

Вівсянка. Дослідницькі дані кажуть, що кишкова флора людей, які з’їдали 60 грамів вівсяної каші на день, покращилася лише за один тиждень.

Артишок. Багаті інуліном, вони зміцнюють здоров’я кишкової мікрофлори, забезпечують організм кальцієм, залізом, бета-каротином.