Піші прогулянки корисні людям, у яких діагностовано артеріальну гіпертонію та цукровий діабет, – про це розповів в інтерв’ю лікар загальної практики Сергій Длін.

Медик поінформував, що користь піших прогулянок багатогранна: завдяки їм відбувається активізація когнітивних здібностей, нормалізується гормональна сфера, зміцнюються нервова та серцево-судинна системи. Лікар підкреслив, що регулярна ходьба є однією з найкорисніших звичок для гіпертоніків – їхній стан завдяки їй може покращитись так, що знизиться потреба в ліках.

Якщо людина страждає на гіпертонію, то щоденна ходьба допоможе організму підтримувати нормальний тиск. І тут гіпертоніки можуть пити знижену дозу лікарських засобів.

Також медик наголосив на позитивному впливі ходьби на якість нічного сну. Особливо ефективним у цьому плані є вечірні прогулянки. За словами фахівця, вони мають позитивний вплив на функціонування мозку. у тому числі на його здатність виробляти мелатонін – гормон, що сприяє розслабленню та швидкому засинанню вночі.

«Ходьба у вечірній час допомагає покращити сон», – наголосив Длін.

Фахівець додав, що піша ходьба як спосіб нормалізувати гормональну функцію рекомендована діабетикам.

“Прогулянки допомагають знижувати кількість інсуліну, що важливо для людей із цукровим діабетом”, – пояснив експерт.