Курячі яйця: корисно чи шкідливо для здоров’я? Якщо корисно, то скільки їх потрібно з’їдати? Та всі вони однакові за своїм поживним складом?

В наших умах побутують то одні, то інші теорії, які з часом мають тенденцію змінюватися.

Тому сьогодні ми збираємося розповісти вам про те, чому ж все-таки їсти курячі яйця корисно, і навіщо потрібно робити це хоча б кілька разів на тиждень?

Не всі яйця однакові

Яйця

Перше, що потрібно відзначити, це важливість органічного походження яєць. Кури повинні вирощуватися на волі, в хороших умовах, а годувати їх повинні натуральними кормами: рослини, комахи, насіння тощо.

Більшість же курячих яєць, які потрапляють на прилавки магазинів, це ті, що знесли кури, які живуть у клітках, а їхній раціон становить трансгенна соя або кукурудза, а ще різні добавки і антибіотики.

Так що намагайтеся вибирати для себе і своєї сім’ї органічні продукти харчування, і курячі яйця у тому числі. Вони не тільки смачніші, але і їх поживна цінність значно вища (завдяки різноманітному і збалансованого раціону харчування курей-несучок).

Читайте також:  Чого не можна робити при болях у спині після тренування
Курячі яйця і наше здоров’я

В останні роки ви напевно чули багато негативних думок щодо харчування курячими яйцями. Нібито вони сприяють підвищенню рівня холестерину в крові та збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

І незважаючи на те, що тваринні жири дійсно містять у собі більше холестерину, це зовсім не означає, що він шкідливий для здоров’я. Адже наш організм потребує цю речовину, просто потрібно знати у всьому міру.

Споживання органічних курячих яєць може навіть запобігти розвитку хвороб серця.

І з кожним роком все більше дієтологів сходяться на думці, що курячі яйця обов’язково мають бути частиною здорового раціону харчування.

Більше яєць — менше м’яса

Якщо ви прагнете до того, щоб ваше харчування було збалансованим і при цьому хочете, час від часу насолоджуватися смаком натуральних курячих яєць, то постарайтеся скоротити споживання м’яса, особливо червоного.

Так ви будете забезпечувати свій організм необхідною кількістю тваринного білка, не піддаючи своє здоров’я непотрібному ризику.

Крім того, сьогодні органічне (знову ж) м’ясо коштує досить дорого. Це ще один аргумент на користь курячих яєць. Вони вигідні ще й з економічної точки зору.

Читайте також:  Лікар-кардіолог назвав 9 продуктів, які розріджують кров
Що дають нам курячі яйця?

Яйця

Яйця забезпечують наше тіло високоякісними білками, вони містять в собі всі необхідні амінокислоти та здорові жири, які досить легко засвоюються.

Це дуже поживний продукт з високим вмістом вітамінів А, В, D, Е, бета-каротину, незамінних жирних кислот і таких мінералів, як залізо, фосфор, калій, кальцій або магній.

Слід також зазначити, що курячі яйця не містять харчових волокон і вуглеводів.

Їсти яйця кілька разів на тиждень?

Отже, скільки разів в тиждень слід їсти яйця? Здорова людина, що дотримується збалансованого харчування, може абсолютно спокійно з’їдати по одному яйцю в день і не хвилюватися за своє здоров’я. Це відмінне джерело поживних речовин для організму!

Ті ж, хто сумнівається щодо свого фізичного здоров’я, можуть попередньо проконсультуватися з дієтологом, але швидше за все, вони можуть з’їдати по 3-5 курячих яєць у тиждень.

Як краще готувати яйця?

Яйця

Незважаючи на те, що органічні яйця дійсно є ідеальним джерелом поживних речовин, ключову роль відіграє спосіб їх приготування.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю

Щоб не окислювати жири, які містяться в них і зберегти антиоксиданти, краще уникати смаження або приготування в мікрохвильовій печі.

Найкорисніші яйця відварені або приготовані на пару. Не слід кидати їх в киплячу воду на кілька хвилин.

Про «неправильність» приготування вам скаже сіруватий відтінок жовтка і запах сірки.

В ідеалі потрібно варити яйця на слабкому вогні, блюдо, відоме як яйця пашот (від фр. «poche» — «кишеню»). Тоді вони мають легку текстуру, а жовток залишається рідким.

Тільки не забудьте, що якщо ви будете їсти яйця «недовареними», вони обов’язково повинні бути натуральними, тоді ви не нашкодите своєму здоров’ю.

Де можна придбати органічні яйця?

В кожній країні є свої нормативи, що гарантують якість яєць. Іноді це коди, вибиті на шкаралупі, друки або ж сертифікаційні пломби на коробках.

Також можна купувати яйця прямо на фермах, якщо ви довіряєте їх власникам. Ну або самим завести курей, якщо у вас є час за ними доглядати і достатньо місця для їх утримання.

Джерело: steptohealth