Пити каву вранці добре тільки людям зі зниженим тиском. Іншим для підняття тонусу краще вживати в їжу продукти, що заряджають організм енергією. Про це розповіла лікар-гастроентеролог Марія Бадалян.

Лікар-гастроентеролог Марія Бадалян повідомила, що звичка пити каву вранці може бути дуже шкідливою для здоров’я. Найбільш шкідливо і небезпечно, за словами фахівця, пити каву натщесерце і розчинну.

Лікар зазначила, що випити чашку кави вранці ще до прийняття їжі може дозволити собі лише людина з міцним і абсолютно здоровим жовчним міхуром. Якщо ж наявні жовчнокам’яна хвороба, холецистит або біліарний сладж (осад у жовчному міхурі, що утворюється при застої жовчі), пити каву натще ні в якому разі не можна.

Читайте також:  Судинозвужувальні краплі можуть нашкодити стану мозку та серця

«Щоранку нам потрібно запускати роботу жовчного міхура, і в цьому можуть допомогти не кава, а банани, мюслі або каша», – констатувала гастроентеролог.

Більшість людей вранці звертаються до кави як напою, який допомагає остаточно прокинутися і підбадьоритися. Марія Бадалян зазначила, що даний спосіб налаштуватися на активний день зовсім не підходить для гіпертоніків. За її словами, якщо людина з підвищеним тиском починає свій ранок з вживання кави, в підсумку ця звичка може довести до інфаркту або інсульту. При цьому, додала лікар, визначити гіпертонію без спеціальних приладів практично неможливо, і люди часто не знають, що вона у них є.

Читайте також:  Дієтолог назвала небезпеку відмови від обіду та вечері

Людям зі зниженим тиском пити каву вранці не небезпечно, а навіть корисно, оскільки напій здатний їм його підвищити, резюмувала експерт.

Джерело: МедікФорум