В усіх відношеннях є свої труднощі, впевнені психологи. У деяких випадках пара допомагає одне одному впоратися з проблемами, проте існують ситуації, коли стосунки практично неможливо врятувати.

Ознаки таких відносин перелічені у статті Psychology Today.

Нереалістичні очікування одне від одного

Деякі люди чіпляються за ідеалізовані уявлення про відносини, внаслідок чого зляться або втрачають надію, коли їхній партнер виявляється людиною зі своїми особливостями та недоліками. Ті, хто вперто чіпляється за ідеї досягнення досконалості у відносинах, втрачають багато можливостей набути щастя в недосконалому, але теплому та гармонійному союзі, вважають психологи.

Безкомпромісна позиція

Небажання враховувати думку чи почуття партнера, а також нездатність йти на компроміс – ще одна ознака того, що стосунки приречені. Також до кінця відносин наводить відмова від будь-яких дискусій під час конфлікту.

Відсутність конфліктів

Відсутність конфліктів та сварок – не завжди показник ідеальних стосунків. У деяких випадках це ознака емоційної відстороненості партнерів та відсутності надії на вирішення конфліктів. Замість того, щоб розвиватися, відносини можуть зайти в глухий кут.

Залежності

Складність вирішення проблем, що виникають через залежність партнера, може призвести до загибелі багатьох союзів. Обіцянки, які часто не виконуються, рано чи пізно руйнують всю близькість. “Компульсивна поведінка будь-якого роду – не лише зловживання психоактивними речовинами та алкоголізм, але також азартні ігри чи надмірні витрати – може стати серйозною проблемою для виживання стосунків”, – стверджують фахівці.

Відсутність прихильності та подяки

Деякі пари з часом стають більш схожими на сусідів по квартирі, ніж на партнерів. В результаті вони відмовляються від невеликих, але важливих звичок – триматися за руки або обійматися, ділитися жартами, знаходити радість у спільних переживаннях. Відсутність подяки у свою чергу може виявлятися у постійній критиці, звинуваченні та нагадуванні іншому про його чи її недоліки.

Партнери у здорових стосунках почуваються в безпеці один з одним. “Акцент на позитивних якостях партнера і почуття вдячності за те, що ця людина, якою б недосконалою вона не була, стала вашим супутником життя, може мати величезне значення”, – підсумували психологи.