Напевно, ви помічали, що звуки падіння будь-яких предметів і тупіт ніг, що виходять від сусідів, сильно дратують. Але чому так відбувається і як ці звуки позначаються на здоров’ї?

Маркус Мюллер-Трапет із Національної дослідницької ради Канади разом із колегами в ході нового дослідження з’ясував, що тривалий вплив певного шуму в багатоквартирних будинках може погано позначитися на здоров’ї, пише Medical Xpress.

Зокрема, це тупіт ніг і звук удару при падінні чогось. Вчені виявили, що це сприяє розвитку хвороб серця і порушень сну.

У рамках нового дослідження команда вчених створила обстановку, схожу на вітальню. Після цього експерти записали звуки ходьби (тупоту) людей та удару від падіння предметів.

Читайте також:  Ці продукти найбільш корисні для зору

Використовуючи віртуальну реальність, вони представили це учасникам дослідження. Крім того, було створено онлайн-опитування, яке триватиме з 21 листопада 2022 року до 31 березня 2023 року.

Оскільки звуки ударів імпульсивні (це означає, що вони складаються відразу з кількох звуків), це, швидше за все, робить їх дратівливішими, ніж мова чи музику (тобто безперервні звуки).