Напевно, ви помічали, що звуки падіння будь-яких предметів і тупіт ніг, що виходять від сусідів, сильно дратують. Але чому так відбувається і як ці звуки позначаються на здоров’ї?

Маркус Мюллер-Трапет із Національної дослідницької ради Канади разом із колегами в ході нового дослідження з’ясував, що тривалий вплив певного шуму в багатоквартирних будинках може погано позначитися на здоров’ї, пише Medical Xpress.

Зокрема, це тупіт ніг і звук удару при падінні чогось. Вчені виявили, що це сприяє розвитку хвороб серця і порушень сну.

У рамках нового дослідження команда вчених створила обстановку, схожу на вітальню. Після цього експерти записали звуки ходьби (тупоту) людей та удару від падіння предметів.

Використовуючи віртуальну реальність, вони представили це учасникам дослідження. Крім того, було створено онлайн-опитування, яке триватиме з 21 листопада 2022 року до 31 березня 2023 року.

Оскільки звуки ударів імпульсивні (це означає, що вони складаються відразу з кількох звуків), це, швидше за все, робить їх дратівливішими, ніж мова чи музику (тобто безперервні звуки).