ГоловнаНовини Здоров'яЯпонська дієта допоможе дожити до 100 років

Японська дієта допоможе дожити до 100 років

Японський спосіб життя може допомогти нам дожити до 100 років, як вважають експерти. Потрібно забути про середземноморську дієту і перейти на систему харчування Країни вранішного сонця, при якій необхідно досягати лише 80% насичення під час прийому їжі.

японська дієтаБагато років вчені та дієтологи кажуть нам про те, що самим здоровим в світі раціоном є середземноморська дієта, насичена фруктами, овочами, оливковою олією і морепродуктами. Однак найбільше число довгожителів мешкає зовсім не в країнах Середземномор’я, а в Японії. Середня тривалість життя японців сьогодні становить 82,5 років, і японка Місао Окава з її 116 роками визнана найстарішою мешканкою Землі.

Японці живуть довше за всіх і рідше всіх стикаються з хворобами серця, а також раком. Рівень ожиріння в Японії складає всього 3,5%, а в Росії він вже перевалив за 20%. Але які ж саме чинники способу життя японців дозволяють їм жити довго і щасливо? Ось деякі особливості японської дієти.
 
Японці закінчують прийом їжі зеленим чаєм, а не десертом. Солодке прийнято вживати з кавою опівдні. Дієта японців містить низьку кількість жиру, але багато фруктів і морських овочів, включаючи морську капусту. А нещодавно вчені з Університету Ньюкасла з’ясували, що компонент алгінат, який міститься в морській капусті не дає організму абсорбувати жир.
 
Жителі Японії не наїдаються до повного видалення голоду, у них поширена практика hara hachi bu – тобто до тих пір, поки ви не відчуєте насичення на 80%. Справа в тому, що мозку потрібно час, щоб переконатися в насиченні, а коли ми їмо, то він не встигає його отримати. Але варто їсти повільно або менше звичайного, як до мозку дійдуть сигнали про насичення, і зайвих калорій при цьому споживатися не буде.
 
Нарешті, улюблена страва японської дієти суші є відмінним джерелом жирних кислот Омега-3, важливих для здоров’я серця і мозку. Японці з’їдають по 100 г риби щодня, а українці – чи одне рибне блюдо на тиждень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ