Японський спосіб життя може допомогти нам дожити до 100 років, як вважають експерти. Потрібно забути про середземноморську дієту і перейти на систему харчування Країни вранішного сонця, при якій необхідно досягати лише 80% насичення під час прийому їжі.

Багато років вчені та дієтологи кажуть нам про те, що самим здоровим в світі раціоном є середземноморська дієта, насичена фруктами, овочами, оливковою олією і морепродуктами. Однак найбільше число довгожителів мешкає зовсім не в країнах Середземномор’я, а в Японії. Середня тривалість життя японців сьогодні становить 82,5 років, і японка Місао Окава з її 116 роками визнана найстарішою мешканкою Землі.

Читайте також:  Названо симптоми панкреатиту, який призводить до летальних наслідків

Японці живуть довше за всіх і рідше всіх стикаються з хворобами серця, а також раком. Рівень ожиріння в Японії складає всього 3,5%, а в Росії він вже перевалив за 20%. Але які ж саме чинники способу життя японців дозволяють їм жити довго і щасливо? Ось деякі особливості японської дієти.
 
Японці закінчують прийом їжі зеленим чаєм, а не десертом. Солодке прийнято вживати з кавою опівдні. Дієта японців містить низьку кількість жиру, але багато фруктів і морських овочів, включаючи морську капусту. А нещодавно вчені з Університету Ньюкасла з’ясували, що компонент алгінат, який міститься в морській капусті не дає організму абсорбувати жир.
 
Жителі Японії не наїдаються до повного видалення голоду, у них поширена практика hara hachi bu – тобто до тих пір, поки ви не відчуєте насичення на 80%. Справа в тому, що мозку потрібно час, щоб переконатися в насиченні, а коли ми їмо, то він не встигає його отримати. Але варто їсти повільно або менше звичайного, як до мозку дійдуть сигнали про насичення, і зайвих калорій при цьому споживатися не буде.
 
Нарешті, улюблена страва японської дієти суші є відмінним джерелом жирних кислот Омега-3, важливих для здоров’я серця і мозку. Японці з’їдають по 100 г риби щодня, а українці – чи одне рибне блюдо на тиждень.

Читайте також:  Вчені визначили оптимальну кількість кави для зниження ризику смерті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ

ТРИ ПРОДУКТИ, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ДОВГОЛІТТЯ