Хронічне запалення виникає з багатьох причин. Це сидячий спосіб життя, ожиріння, аутоімунні порушення в організмі, вплив токсинів. Крім того, як зазначає Harvard Health, запалення відіграє ключову роль при таких захворюваннях як хвороба Альцгеймера, деякі види раку, цукровий діабет, хвороби серця.

На розвиток хронічного запалення в організмі певний вплив має дієта. Існують навіть звички у їжі, які можуть спровокувати появу запалення. Пов’язані ці звички зі сніданком, пише Eat This, Not That!.

Регулярна перепустка сніданку. Наукові дослідження показують, що між цією звичкою та запаленням може бути зв’язок. Так, у ході дослідження, опублікованого в Public Health Nutrition, з’ясувалося, що при постійному пропуску сніданку підвищується концентрація СРБ – речовини, яка пов’язана із запаленням. При цьому найбільший вплив пропуск першого прийому їжі чинив на людей похилого віку.

Вживання рафінованих вуглеводів. Вони містяться у таких продуктах, як пончики, випічка, кекси тощо. Краще замість них вибирати цільнозернові варіанти.

Вживання напоїв із цукром. Низка досліджень демонструє, що через велику кількість цукру в організмі можуть виникнути запальні бактерії. Через це підвищиться ризик розвитку ожиріння та запальних захворювань кишечника. А ще через вживання простих цукрів людина може вранці та протягом дня відчувати різке підвищення та зниження рівня енергії.

Додавання великої кількості цукру до кави вранці. Більшість досліджень підтверджує, що цукор – це головний винуватець небажаного запалення. Крім того, у роботі, опублікованій у Frontiers of Nutrition, зазначається, що він пов’язаний також із цукровим діабетом, метаболічним синдромом, хворобами серця.

Вживання на сніданок продуктів із штучними трансжирами. Це погано позначається лише на рівні холестерину і стані серця.

Вживання бекону, ковбаси чи іншого переробленого м’яса. При регулярному вживанні таких продуктів, як стверджують вчені, в організмі може збільшитися концентрація запальних маркерів. Тобто ці продукти пов’язані із виникненням хронічного запалення.