У світі немає продуктів харчування або напоїв, які ми можемо вживати в будь-яких кількостях. Це стосується і води, яка містить нуль калорій і не має ніяких шкідливих компонентів зі складу на кшталт цукру або солі.

Дієтолог Євген Арзамасцев розповів, що вживати воду необхідно рівномірно. Якщо людина поглинає її у великих кількостях, це може призвести до порушення серцевого ритму і навіть авітамінозу. Особливо актуальне подібне для холодного сезону та низької фізичної рухливості.

Якщо людина не займається регулярно інтенсивними тренуваннями, але щодня випиває по 4-5 л води, вона в найкоротші терміни втратить майже весь запас мінералів в організмі. Це спровокує, першому етапі, аритмію – небезпечне порушення ритму серця, що з виходом натрію з клітин.

Потім в організмі будуть плавно зникати вітаміни, і вже це може спровокувати авітаміноз з усіма можливими наслідками, включаючи навіть таку екзотичну хворобу, як цинга.

Але подібне зовсім не означає, що воду не можна пити. Просто необхідно щодня вживати до півтори літри води, а в умовах жаркого клімату, коли організм втрачає багато вологи, потрібно випивати ще більше. Особливо уважно до вживання води повинні підходити люди похилого віку, які часто не відчувають спраги. У разі може розвинутися ще більш небезпечна патологія – зневодненість.