У пошуках секретів для збереження краси та продовження молодості людство перебуває постійно. Чарівні пігулки досі не знайшли. Але достовірно відомо, що провідну роль цих процесах грає харчування.

Доктор Володимир Ені-Олорунда перерахував основні принципи, яких потрібно дотримуватись у харчуванні та побудові щоденного раціону, щоб максимально зберегти здоров’я та продовжити молодість.

«Ми це те, що ми їмо. Фраза, можливо, побита, але дуже точна. Для підтримки життєдіяльності нашому організму потрібна енергія, яку він отримує з продуктами харчування. І від того, наскільки корисними будуть ці продукти, залежить загальний стан організму», — каже експерт.

Правило №1. Важливо навіть не так те, що саме ми їмо, скільки усвідомленість у виборі продуктів та їхнє помірне споживання. Людина, що оволоділа цим правилом, легко виключає їх свого щоденного меню спиртні напої, жирні та смажені страви, копченості, перероблене м’ясо (ковбаса, сосиски)… Не просто тому, що не можна. А тому, що розуміє, що це не принесе його організму ніякої користі.

Чим тоді харчуватися? Адже все перераховане у попередньому абзаці у великих кількостях щодня споживається здебільшого населення. Насправді вибір є завжди.

Правило №2. У раціоні обов’язково повинні бути м’ясо (в помірних обсягах), риба, яйця – це незамінні джерела білка, який життєво необхідний нашому організму. Оскільки саме білок є для нього основним будівельним матеріалом. Без білка синтез нових, молодих клітин просто неможливий.

Але основою для побудови меню мають стати не м’ясо та риба, а овочі, фрукти, ягоди, зелень, горіхи, зернові та бобові. Ці продукти забезпечать організм усіма необхідними вітамінами, мікроелементами, корисними жирами, амінокислотами. Це важлива умова для безперебійного та здорового функціонування організму на клітинному рівні.