Коли краще чистити зуби: до сніданку або після? Однозначної відповіді на це питання не існує. Дізнайтеся, як правильно чистити зуби, щоб не допустити розвитку карієсу.

Скільки потрібно чистити зуби, щоб не було карієсу

Чистити зуби потрібно двічі на день – вранці і ввечері. Деякі люди вважають за краще чистити зуби після кожного прийому їжі. Ряд стоматологів, до речі, рекомендує дотримуватися таких правил, а всі твердження, що при частому чищенні зубів емаль стирається, вважає необґрунтованими.

Однак більшість фахівців запевняє, що дворазового чищення зубів буде цілком достатньо для підтримки чистоти ротової порожнини і профілактики карієсу.

Якщо з вечірнім чищенням зубів все більш-менш зрозуміло (чистити потрібно перед відходом до сну), то як бути з ранковою процедурою? Коли краще чистити зуби: до сніданку або після? Думки стоматологів з цього приводу розходяться. Так, одні стоматологи вважають, що найкраще гігієнічну процедуру проводити після сніданку, щоб заодно видалити залишки їжі у ротовій порожнині. Противники такого підходу запевняють, що чистити зуби потрібно до сніданку, щоб очистити язик і емаль від бактеріального нальоту. Якщо поснідати, не почистивши зуби, то ви проковтнете наліт разом з їжею. Так ви ризикуєте отримати проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Золотою серединою тут може наступне правило. Чищення зубів проводите вранці до сніданку, а після прийому їжі – прополощіть ротову порожнину водою або розчином солі.

Чистити зуби

Як правильно чистити зуби?

Основними рухами при чищенні зубів повинні бути «вимітаючого» характеру. Проводити їх потрібно від ясен до краю зуба. А ось безперервний хід зубною щіткою верх-вниз та з боку в бік не рекомендується, оскільки ви можете пошкодити ясна.

В кінці чищення зубів рекомендується проводити кругові рухи щіткою по зубах. Таким чином, ви непогано відполіруєте емаль, а також проведете масаж ясен.

Що стосується тривалості чищення зубів, то на цю гігієнічну процедуру слід витратити від 2 до 4 хвилин. Бажано чистити зуби не менше 2-х хвилин.

Під час чищення зубів не забудьте очистити язик від нальоту. Простір між зубами слід очистити за допомогою зубної нитки. Нею варто користуватися обережно, не травмуючи ясна. Після цієї процедури ротову порожнину треба прополоскати теплим розчином солі, що допоможе додатково продезінфікувати слизові оболонки рота.

Джерело: Likar.info