Проблеми із засипанням як варіант безсоння можуть виникати незалежно від накопиченої за день втоми.

В середньому дорослій людині потрібно від семи до дев’яти годин сну на добу, але люди, які страждають безсонням, будуть регулярно страждати від нестачі цього нормативу. За словами фахівців, красномовною ознакою того, що людина не висипається, є постійне відчуття втоми протягом дня.

Тим часом, Національна служба охорони здоров’я (NHS, Великобританія) констатує: у багатьох випадках труднощі із засинанням і нічне безсоння піддаються корекції разом зі зміною деяких звичок і умов. Говорячи про те, чому не виходить заснути, фахівці назвали поширені причини цієї проблеми, що піддаються виправленню.

Читайте також:  Вчені розповіли, чому у людини може виникнути депресія

Випивка. За словами лікаря Тіма Гудвіна, алкоголь (якщо вже він вживається) слід випивати принаймні за 6 годин до засипання. В іншому випадку він буде блокувати механізми швидкого сну.

Відпочинок по вихідним. Експерти NHS констатують: людям, які дозволяють собі спати довше у вихідні дні, потрібно обмежуватися однією годиною – більш тривалий відпочинок може порушити циркадний ритм. Але в ідеалі лягати спати і вставати кожен день потрібно в один і той же час – підтримка такої звички є одним з кращих способів профілактики безсоння і проблем із засипанням.

Денна дрімота. Національна служба охорони здоров’я рекомендує намагатися не спати протягом дня, якщо людина страждає безсонням.

Читайте також:  Лікар називає гранично допустимий час сидіння на унітазі

Освітлення. Штучне світло у вечірні (особливо пізні) години негативно позначається на функції мозку з виробництва гормону сну мелатоніну. Перегляд телевізора перед сном або використання пристроїв зі світиться дисплеєм, ліхтарі за вікном спальні з тонкою шторою – все це може стати причиною того, що заснути швидко не вийде.

Рясна їжа. Велика кількість закусок перед сном і прийом їжі в ліжку теж називаються в числі поширених факторів-порушників гігієни сну.

Навколишнє середовище. Для людей, схильних до безсоння, її якість може мати першорядне значення. Те, наскільки темно і тихо в спальні, наскільки зручні ліжко і подушка, чи знаходяться поблизу електронні пристрої і тварини – тригером занепокоєння, що порушує нічний відпочинок, можуть бути різні обставини. Але в будь-якому випадку, кажуть експерти, місце сну має асоціюватися тільки зі сном. Якщо не виходить заснути протягом 15-20 хвилин, краще покинути ліжко і спробувати зайнятися чимось спокійним (почитати книгу).

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News