Кришку унітазу неодмінно варто тримати закритою! Причина тому криється в одному дуже простому понятті. Воно називається «туалетним шлейфом».

Що таке «туалетний шлейф», або чому кришка унітазу завжди повинна бути опущена

Все просто! Коли здійснюється спуск води, деяка частина бактеріальних організмів піднімається у вигляді суспензії потоком води з бочка в повітря. Особливо з даної точки зору небезпечними є старі моделі унітазів.

Згідно з дослідженнями мікробіолога з Нью-Йорка – Філіпа Тиерно, такий «шлейф» здатний поширюватися на відстані, рівні 4-5 м. При цьому мікробні організми тривалий час живуть не тільки в туалеті навіть після зливу бачка. Але і поширюючись на інші предмети, знаходять свій притулок і там. Такими предметами можуть стати раковина, гребінець і навіть зубна щітка.

Читайте також:  Гастроентеролог пояснила, які каші корисніші

Але варто обмовитися: небезпечні бактерії можуть вважатися лише в тому випадку, коли вони проникнуть всередину організму зі слиною або кров’ю. Інакше кажучи, якщо санвузол суміщений, то опускати кришку – обов’язково! Також важливо зберігати щітки та інші предмети особистої гігієни в закритих футлярах, або обполіскувати їх окропом перед використанням.

Особиста гігієна – понад усе! Мийте руки, опускайте кришку унітазу перед зливом бачка і регулярно проводіть прибирання у ванній кімнаті. Хто знає, які хвороби здатні викликати неприємні і противні мікроскопічні організми.

Джерело: HeadInsider