Фахівці перерахували продукти, які можуть запустити в організмі запальні процеси.

Найнебезпечнішими продуктами експерти вважають солодощі промислового виробництва та вироби з білого рафінованого борошна. Їх вживання різко підвищує рівень глюкози в крові, а також може спровокувати хронічну запальну реакцію.

Як відзначають експерти, хронічне запалення пошкоджує клітини і може спровокувати серцево-судинні захворювання, пухлини, ожиріння і діабет. Замість білого хліба і дешевих макаронів краще купувати крупи — цільну пшеницю і ячмінь.

Серед продуктів, що викликають запальний процес, виділяють їжу, яка готується у фритюрі, а також безалкогольні напої з цукром, містять консервант бензоат натрію. Сюди ж відноситься оброблена їжа (ковбаси і копченості) і алкоголь.

Надлишок спиртного може викликати зміни в оболонці кишечника. Це призводить до того, що бактерії проникають в кровотік, запускаючи запальну реакцію.

Ряд вчених зазначає, що хронічні системні запальні процеси лежать в основі старіння і призводять до розвитку хронічних захворювань, включаючи онкологічні. Крім іншого, це постійна активація імунної системи, що в довготривалій перспективі призводить до збою її роботи.

Одним з проявів цього збою є втрата здатності імунітету розпізнавати свої тканини і відрізняти їх від чужих і, як результат, напад на власні тканини — тобто, розвиток аутоімунних захворювань, число яких зростає в розвинених країнах зі стрімкою швидкістю.