До доктора Мартіна Скарра звернувся літній пацієнт, який щоразу після душу стикається з неприємними запахом жовтими виділеннями з вух. Вони з’являються після потрапляння у вуха води і лише краплі офлоксацину усувають цю проблему.

У своєму довгому листі ви згадали про вушну інфекцію 50-річної давності, яка зажадала хірургічного втручання. І в цій історії є дві особливості, що дозволяють припустити правильний діагноз. Перша: коли вода потрапляє у вухо, можливо, у вас з’являється інфекція.

Друга – також ви згадали і про перфорацію барабанної перетинки. Швидше за все ви страждаєте від безсимптомного мастоїдиту – хронічної інфекції повітряних осередків соскоподібного відростка, що викликає лише випадкові симптоми.

Соскоподібний відросток (область черепа відразу за вухом) має губчасту стільникову структуру, що складається з повітряних осередків – невеликих порожнин, що містять повітря, які захищають вухо та регулюють тиск у середньому вусі.

Зазвичай невелика перфорація барабанної перетинки гоїться, але не при інфекції, що триває, в порожнині середнього вуха або повітряних осередках соскоподібного відростка. У цьому випадку вода у вусі проходить через перфорацію і викликає загострення млявої інфекції 50-річної давності в соскоподібному відростку.

Від цієї інфекції немає вушних крапель, тому застосовують очні на зразок офлоксацину. Вони містять сильнодіючий антибіотик, що пригнічує інфекцію у разі її виникнення.

Але його недостатньо для повного проникнення в губчасті повітряні клітини соскоподібного відростка. Обговоріть цю історію з лікарем. Можливо, вас відправлять на КТ соскоподібного відростка, щоб підтвердити чи виключити безсимптомний мастоїдит. І якщо мій діагноз вірний, буде потрібна додаткова операція.