ГоловнаНовини Здоров'я5 простих порад лікарів для захисту від зимових інфекцій

5 простих порад лікарів для захисту від зимових інфекцій

Британські лікарі радять дотримуватися простих заходів гігієни, щоб запобігти зараженню мікробами.

Імунітет

Існує декілька простих речей, які ви можете зробити, щоб захистити себе від деяких зимових інфекцій, заявили фахівці з гігієни в публікації видання The Sun.

«Застосовуючи деякі прості заходи гігієни, щоб перепинити шлях зараження мікробами, ви можете підвищити свої шанси уникнути взимку застуди або грипу», – зауважила при цьому лікарка-гігієністка Лайза Джейкман.

Що ж саме радять лікарі?

Чхати в лікоть. Лайза Джейман настійно рекомендує чхати в лікті, а не в руки: за її словами, така міра допомагає запобігти поширенню застуди і грипу. Чхаючи в долоні, люди тільки сприяють стрімкому поширенню мікробів, каже вона.

Читайте також:  Щоденне прийняття душа виявилося небезпечним

Не лінуватися мити руки. Регулярне і часте миття рук – це кращий простий спосіб захистити себе від зимових інфекцій, вважає інша експертка, лікарка Сара Джарвіс.

«Норовірус поширюється через фекальний оральний шлях, який так само огидний, як і звучить. Мікроби, що мешкають в сечі інфікованої людини, можуть опинитися на чужих руках і перенесені в рот. Тому завжди ретельно мийте руки після відвідування туалету, а також перед тим, як брати їжу і їсти», – поділилася радою лікар.

Закривати обличчя шарфом. Закриваючи рот і ніс, шарф може звести до мінімуму ймовірність того, що будуть підхоплені носії інфекції, – наприклад, коли людина перебуває в дорозі на роботу, доповнили фахівці. Також, на їхню думку, носіння шарфа поверх рота в зимові місяці може бути корисним для тих, хто страждає астмою.

Читайте також:  Продукти, які допоможуть кишечнику і позбавлять від запорів

Не класти сумки на стільниці. Брудні столи містять в 400 разів більше мікробів, ніж сидіння унітазу, констатують експерти з питань гігієни. Вони закликають не ставити сумки на столи або робочі поверхні, оскільки це призводить до поширення більшої кількості мікробів. Сумки слід класти на поверхні, до яких не торкаються руками.

Триматися подалі від хворих людей. Типові зимові інфекції, норовірус і грип, дуже заразні. За словами фахівців, в цей час потрібно проявляти особливу пильність і намагатися всіляко уникати близьких контактів з хворими людьми, а також з тими, хто кашляє і чхає.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News