Кількість відвідувань туалету, що почастішала, може бути тривожним сигналом про розвиток раку кишечника, констатують онкологи.

Відвідування туалету є делікатною темою, яку обговорювати не прийнято. Проте вміння помічати, як змінюються звички кишечника, може мати велике значення щодо своєчасної діагностики колоректального раку – про це повідомила лікар онколог Юлія Кім.

Лікар підкреслила: зміни, пов’язані з відвідуванням туалету, не повинні залишатися поза увагою:

“Від появи крові в стільці до того, як часто вам потрібно спорожняти кишечник – більшість симптомів раку кишечника проявляються саме в туалеті”.

Що ж має насторожувати?

Онколог назвала ознаку раку кишечника, що виникає майже у всіх хворих, – це прискорена перистальтика кишечника, що веде до почастішання відвідувань туалету.

«Коли йдеться про випорожнення, немає якихось суворих універсальних норм, оскільки робота кишечника залежить від індивідуальних особливостей. Але все ж таки простежується тенденція – хворі на рак кишечника помічають, що починають частіше ходити в туалет», – розповіла Юлія Кім.

До цієї ознаки найчастіше домішуються інші: наприклад, кров у стільці, рихліший або рідкий стілець, дискомфорт або здуття живота, відчуття грудки в животі або задньому проході, втома без причини і втрата ваги. Якщо такі проблеми присутні більше трьох тижнів, необхідно звернутися до лікаря, щоб встановити їх причину.