Багатьом знайоме почуття запаморочення та потемніння в очах при різкому підйомі з ліжка. За словами лікаря з Гарвардської медичної школи Стівена Юрашека, такий ефект зумовлений стрімким зниженням кров’яного тиску.

У розмові з науковим порталом LiveScience фахівець пояснив, що запаморочення, втрата рівноваги та темрява в очах – це постуральна чи ортостатична гіпотензія. Цей стан виникає у зв’язку з швидкою зміною положення тіла. При піднятті з дивана кров швидко переливається з верхньої частини корпусу в ноги. Внаслідок цього на кілька хвилин знижується кров’яний тиск.

Однак якщо подібні стани виникають занадто часто і тривають понад дві-три хвилини, варто звернутися до лікаря. За словами Юрашека, може йтися про захворювання щитовидної залози, зниження рівня цукру в крові або про аритмію.

Читайте також:  6 продуктів, які зроблять вас ще голоднішими

Якщо артеріальний тиск скорочується протягом дня, вам варто замислитися про консультації з фахівцем. Найнижчим вважається тиск менше 90 мм рт.ст. Раптова гіпотонія може сигналізувати про внутрішню кровотечу.