Чи допустимі прогулянки на вулиці при наявному кашлі ? Питання неоднозначне – все залежить від конкретної ситуації.

З одного боку більшість педіатрів переконують , що прогулянки на свіжому повітрі сприяють швидкому зціленню , а з іншого багато хто з нас не раз і не два стикалися з ситуацією , коли після таких прогулянок з’являлися загострення хвороби. Так гуляти чи не гуляти ? Перш ніж ви на що-небудь зважитеся , протестуйте ситуацію по нижче наведеним пунктам і тільки після цього приймайте рішення .

У якій стадії хвороба ?

Однозначно слід виключити прогулянки в гострому періоді хвороби. Висока температура, озноб , слабкість , біль у горлі , сухий « гавкаючий » кашель – в цей час показаний постільний режим. Інший варіант , коли хвороба заразна – тут ризикуєте не тільки ви самі, а й піддаєте ризику оточуючих людей.

Прогулянки показані , коли гострий період хвороби пройшов , людина пішла на поправку ( а в цей період кашель залишається основною залишковою ознакою відступаючої хвороби). На даному етапі дуже важливо прискорити процес одужання і « перевести» кашель з сухого у вологий , який супроводжується відходженням мокротиння.

При якому кашлі можна гуляти

Підкреслимо : і сухий , і вологий кашель не перешкоджають прогулянкам на повітрі , головне , щоб загальний стан був задовільним . Навпаки , прогулянки сприяють тому , що сухий кашель швидше перейде у вологий , а вологий швидше припиниться. Це , до речі , повною мірою відноситься і до алергічного кашлю.

Чим корисне свіже повітря ?

Тепер спробуємо розібратися , чим же так корисне повітря кашляні людині . При вдиханні повітря волога конденсується на дихальних шляхах і це призводить до зволоження слизу. Саме тому велика ймовірність того , що саме прогулянки , а не ліки допоможуть якнайшвидшому одужанню . Не лякайтеся , якщо дитина розкашлялася на вулиці – це пояснюється тим , що механізм перетворення сухого кашлю у вологий був запущений на свіжому повітрі.

А що за вікном ?

Стан начебто як дозволяє і можна цілком налаштовуватися на прогулянку , однак перше зорієнтуйтеся : що там на вулиці?

Відкладіть гуляння , якщо на вулиці температура повітря нижче , ніж мінус 5 градусів , холодний пронизливий вітер , йде дощ. Зрозуміло , що така погода не годиться для прогулянок , можна тільки посилити положення і направити хворобу по другому колу. А от якщо ясно , сонечко і безвітряно , навіть якщо при цьому морозно – одягайтеся тепліше і сміливо вирушайте на прогулянку.

Вважається , що максимально корисно при кашлі гуляти у вологу погоду. Таким чином досягається ефект інгаляції. Знову ж дощ – це занадто, а от туман і сирість (така собі типова англійська погода) дуже навіть підійдуть для оздоровчих прогулянок.

А чи свіже повітря?

Знову ж орієнтуйтеся на ті умови , в яких проживете саме ви. Якщо ви житель мегаполісу , до найближчого парку добиратися годину і прогулянка буде полягати в тому , що ви станете півгодини ходити вздовж дороги , повз вас будуть пролітати машини , піднімаючи пил , який толк від такої прогулянки ? Не кращий варіант «прогулятися » до супермаркету – там можна нахапатися додаткових бацил , і не виключено , що хвороба піде по другому колу.

Якщо ж ви проживаєте , скажімо , за містом або в безпосередній близькості до парку , де ростуть хвойні дерева – сміливо вирушайте на прогулянку.

Тривалість прогулянки

З кашлем можна гуляти не більше ніж годину- максимум півтора. Причому , будь-які рухливі ігри на свіжому повітрі потрібно виключити. Спостерігайте за станом організму , якщо одяглися занадто тепло і швидко спітніли , відразу ж повертайтеся додому. А от якщо дитина починає на вулиці кашляти – це не привід повертатися ! Справа в тому , що це розмокає слиз починає виходити з легень.

До речі : не забудьте на той час , поки будете гуляти на вулиці , залишити відкритими кватирки. Так , ви вб’єте відразу двох зайців: вивітряться мікроби , які в неабиякій кількості накопичилися під час хвороби , а крім цього не буде великого перепаду після свіжого повітря на вулиці , адже у вас вдома тепер теж буде цілком свіжо.

Окремо про шарфик на носі

Нерідко взимку можна побачити миле видовище : дитина закутана шарфом по самі очі . Багато поколінь матусь таким чином прагнуть захистити своїх діточок від морозного або вологого повітря . Але чи правильно це ? Справа в тому , що при диханні в шарф на його поверхні утворюється конденсат , який , що й казати , є розсадником мікробів. Вдихаючи таке повітря , дитина захворіє швидше , ніж вона буде дихати свіжим морозним повітрям. Звичайно , не забудьте тепло одягнути малюка: тепла шапка , закриває вуха , шарф (але тільки на шиї) , тепле зручне взуття , що закриває голеностоп , шкарпетки і рукавиці.

Після прогулянки

Повернувшись додому , уважно спостерігайте за « поведінкою кашлю ». Як було сказано , після прогулянки почне відділятися мокротиння , в цей час починають сильно кашляти , оскільки слиз відділяється зі стінок дихальних шляхів , що викликає відхаркування . Це «хороший» кашель , який означає, що справа пішла на поправку. Можна підкріпити ситуацію , почавши приймати сиропи від кашлю , які сприяють відділенню мокротиння.

Проте варто насторожитися , якщо кашель сухий , а напади тривають більше 10-15 хвилин. У цьому випадку викликайте лікаря – хай послухає легені і вирішить , що робити далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХРОНІЧНИЙ КАШЕЛЬ

КАШЕЛЬ: СЕЗОННЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

МІФИ І ПРАВДА ПРО КАШЕЛЬ